20. konferencja CISIM. Biometria w służbie naszego bezpieczeństwa

22-09-2021
grafika, konferencja CISIM 2021
CISIM to międzynarodowa konferencja, która pozwala na wymianę informacji m.in. w zakresie zapewniania bezpieczeństwa z wykorzystaniem biometrii. Opis i identyfikacja człowieka na podstawie twarzy, siatkówki i tęczówka oka, języka, DNA, czy EEG będą przedmiotem wymiany doświadczeń naukowców z 12 krajów.

– Komputerowe systemy informacyjne i ich aplikacje w przetwarzaniu i analizie obrazów oraz biometrii (zarówno behawioralnej jak i fizjologicznej) obejmują badania w zakresie systemów przetwarzania informacji oraz technik identyfikacji tożsamości człowieka – informuje prof. dr hab. inż. Khalid Saeed z Katedry Mediów Cyfrowych i Grafiki Komputerowej Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej. – Głównym celem naszej konferencji jest połączenie w jednym miejscu wielu zróżnicowanych kierunków badań.

W roku 2021 odbywa się 20. edycja International Conference on Computer Information Systems and Industrial Management Aplications. Wezmą w niej udział naukowcy z 12 krajów świata (m.in. Polski, Niemiec, Indii, Japonii, Włoch). Przeprowadzona zostanie także transmisja dostępna na całym świecie. Dzięki takiemu rozwiązaniu w konferencji wezmą udział naukowcy z całego świata (zarówno stacjonarnie jak i hybrydowo). Stacjonarnie, konferencja odbędzie się w Ełku w auli Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania. Rozpocznie się 24 września, w piątek, o godz. 10. Tego dnia, o godz. 15, planowane jest także wystąpienie Ministra Technologii z Kolumbii.

Co roku głównym organizatorem Konferencji jest Zespół biometrii działający na Politechnice Białostockiej pod przewodnictwem prof. dr hab. inż. Khalida Saeed. Dotychczas konferencja miała miejsce nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach europejskich (np. w roku 2018 została zorganizowana w czeskim Ołomuńcu, a w 2019 w serbskim Belgradzie) a także poza Europą (np. w Wietnamie).

Do Państwa dyspozycji będą szef Konferencji, prof. dr hab. inż. Khalid Saeed oraz przewodniczący lokalnego komitetu organizacyjnego mgr inż. Maciej Szymkowski oraz oczywiście – wszyscy uczestnicy.

Organizację konferencji wspiera Miasto Białystok.

20th International Conference on Computer Information Systems and Industiral Management Aplications, 24-26.09. 2021 Ełk, Polska

Tematyka Konferencji

• Biometria i metody zapewniania bezpieczeństwa (metody wstępnego przetwarzania, ekstrakcja cech, opis i identyfikacja człowieka na podstawie twarzy, siatkówka i tęczówka oka, język, DNA, EEG) – biometria, multimodalne metody biometryczne, analiza medyczna, bezpieczeństwo na granicach, systemy biometryczno-kryptograficzne, odciski palców, geometria dłoni, odciski dłoni, rozpoznawanie mowy i mówcy oraz wszystkie inne tematy skorelowane z opisem człowieka, klasyfikacją, identyfikacją oraz rozpoznawaniem tożsamości. Kansei Engineering. Systemy mierzące zachowanie człowieka oraz jego nastrój.
  • Systemy informatyczne (przetwarzanie i analiza obrazów oraz sygnałów) – computer vision, grafika komputerowa, klasyfikacja i rozpoznawanie obiektów, sztuczna inteligencja, ambient intelligence, systemy wszechobecne, systemy mobilne, bezpieczeństwo sieci i systemów komputerowych, sieci sensorowe, mobilne oraz ad-hoc, sieć zorientowana na usługi, oprogramowanie pośredniczące.
  • Klasyfikacja i klastrowanie – klasyfikacja, klastrowanie, SVM, modele bayesowskie, sztuczne sieci neuronowe.
  • Zarządzanie w przemyśle oraz inne rozwiązania – techniki handlu, ekonomia inżynierska, analiza ekonomiczna i kosztowa, trening i edukacja inżynierska, globalne procesy produkcyjne i zarządzanie, czynniki ludzkie w przemyśle, przetwarzanie informacji, inteligentne systemy, systemy wytwarzania, badania operacyjne, planowanie i kontrola produkcji, Zarządzanie projektami, zarządzanie i kontrola jakości, bezpieczeństwo produkcji, zarządzanie ryzykiem i bezpieczeństwem, zarządzanie innowacją, ciąg rozwiązań produkcyjnych, modelowanie i symulacja systemów, zarządzanie technologią oraz wiedzą.

Strona konferencji z dokładnym programem wystąpień znajduje się pod adresem: http://cisim2021.wi.pb.edu.pl

(jd)