W konkurs El-Robo-Mech uczniowie szkół ponadgimnazjalnych rywalizują o indeks na studia prowadzone na Wydziale Mechanicznym oraz Wydziale Elektrycznym. 14 marca zobaczyliśmy pięć najlepszych prezentacji.

Do finałowych prezentacji zakwalifikowano pięć projektów. Ich autorzy to grupa miłośników techniki z III LO w Białymstoku: Patrycja Wasilewska, Emilia Kulikowska, Paulina Konopko (Florek), Marek Nowik i Bartłomiej Łotko (Jamnik) oraz Bartłomiej Staszyński (TankGim). Swój „Projekt napędu pojazdu samochodowego opartego na silnikach bezszczotkowych” zaprezentował przed komisją konkursową Michał Furmański, uczeń IV Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Olkuszu. Do prezentacji finałowych zakwalifikowano także pracę uczennic Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej: Gabrieli Niemyjskiej i Karoliny Rogalewskiej.

Laureatów konkursu El-Robo-Mech poznamy na posiedzeniu Rady Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej w dniu 29 marca 2017 roku.

El-Robo-Mech promuje ambitne szkoły i dobrych nauczycieli – mówi prof. Andrzej Seweryn, Dziekan Wydziału Mechanicznego, jeden z głównych organizatorów konkursu – Dodatkowo celem pośrednim jest rozwijanie innowacyjnej myśli technicznej w zakresie mechaniki i budowy maszyn, mechatroniki, automatyki i robotyki, informatyki stosowanej, energetyki elektrotechniki, elektroniki, telekomunikacji oraz inżynierii biomedycznej, a także propagowanie nauk technicznych wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Podstawowym celem konkursu El-Robo-Mech jest docenienie pasji i pracy młodych, utalentowanych ludzi oraz popularyzacja nauk technicznych, w tym – studiów na Politechnice Białostockiej. Laureaci konkursu uzyskują prawo do podjęcia studiów stacjonarnych na dowolnie wybranym kierunku Wydziału Mechanicznego lub Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej z pominięciem konkursu świadectw.

więcej na: http://wm.pb.edu.pl/pl/konkurs/

Wydrukuj ten Post