Biografie, kryminały, powieści obyczajowe i literatura faktu. To wszystko już wkrótce trafi z Politechniki Białostockiej do pacjentów Białostockiego Centrum Onkologii. Trwa akcja Podaruj książkę pacjentom Białostockiego Centrum Onkologii Łączy nas książka”.

Dobra lektura ma niezwykłą moc. Teraz jest okazja, aby tę moc – w postaci książek – przekazać pacjentom Białostockiego Centrum Onkologicznego i w ten sposób ułatwić im trudny czas spędzany w szpitalu. Pomysłodawczynią akcji Podaruj książkę pacjentom Białostockiego Centrum Onkologii jest Ewa Zwierzyńska z Biblioteki Politechniki Białostockiej, która jakiś czas temu zaproponowała ją swoim znajomym na profilu społecznościowym. Pomysł podchwycili pracownicy Politechniki Białostockiej, którzy zaczęli przynosić książki do uczelnianej Biblioteki. Dziś pracownicy Biblioteki PB naliczyli już około 600 publikacji.

Do akcji włączyli się również pracownicy Książnicy Podlaskiej, także portal Kobiecy Białystok, uczniowie i pracownicy I LO oraz wiele innych osób. Zebraliśmy już około 600 książek. Ponieważ akcja cieszy się dużym zainteresowaniem, przedłużyliśmy ją do piątku, 10 marca. Mamy nadzieję, że książki znacząco wzbogacą istniejące już zbiory w biblioteczkach oddziałowych BCO – mówi Ewa Zwierzyńska.

Zapraszamy do wsparcia akcji. Książki z pozytywnym przesłaniem i w dobrym stanie zbieramy w Bibliotece Politechniki Białostockiej do 10 marca.

Biblioteka Politechniki Białostockiej, CNK
ul. Zwierzyniecka 16