80 dwuosobowych drużyn, czyli 160 uczniów weźmie udział w pierwszym etapie ogólnopolskiego konkursu „Matematyka stosowana”.

„Matematyka stosowana” to konkurs, w którym do wygrania są indeksy na  dowolny kierunek studiów na Politechnice Białostockiej. W jego organizację włączyły się wszystkie wydziały naszej uczelni. Koordynatorem jest Centrum Popularyzacji Matematyki SIGNUM działające przy Wydziale Informatyki PB.

Od 6 do 10 marca uczestnicy będą rozwiązywać quiz, który sprawdzi ich umiejętności stosowania matematyki w praktyce. Ten etap odbędzie się w szkołach pod kontrolą nauczycieli prowadzących. Do kolejnej rundy przejdzie co najwyżej połowa zgłoszonych zespołów. Finały na Politechnice Białostockiej – przez dwa dni (29-30 marca) zespoły będą rozwiązywać zadania przygotowane przez naszych nauczycieli akademickich.

Szczegóły na stronie: signum.pb.edu.pl/konkurs

Wydrukuj ten Post