Inż. Michał Grześ, student Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej i doktorant na tym Wydziale, został Laureatem XXIII edycji Plebiscytu Przeglądu Technicznego w kategorii Młody Inżynier.

W poniedziałek, 27 lutego w samo południe w Domu Technika w Warszawie odbyła się gala, podczas której przedstawiono laureatów Plebiscytu.

To bardzo prestiżowe wyróżnienie, bo Przegląd Techniczny jest wydawany od XIX wieku – mówi Michał Grześ. Dziękuję za głosowanie na mnie w tym plebiscycie, to daje motywację do dalszej pracy – dodaje inżynier Grześ.

Michał Grześ ukończył studia inżynierskie na kierunku automatyka i robotyka, obecnie jest studentem studiów drugiego stopnia oraz doktorantem na macierzystym wydziale i realizuje pracę doktorską Autonomiczna współpraca robota kołowego z robotem latającym. Praca została objęta wsparciem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach przyznanego w lipcu 2015 roku Diamentowego Grantu. Michał Grześ współtworzył łaziki marsjańskie Hyperion i Hyperion 2, które wygrały University Rover Challenge w Stanach Zjednoczonych w latach 2013 i 2014. Kolejnym projektem studenckim był system RECON do obserwacji środowiska – nagrodzony srebrnym medalem na iCAN w 2014 roku w Japonii. Michał Grześ jest także współtwórcą Photona – robota edukacyjnego dla dzieci, który zwyciężył w konkursie Imagine Cup Poland 2015 w kategorii World Citizenship.

Przegląd Techniczny jest jednym z najstarszych w Europie czasopism publicystycznych o tematyce ogólnotechnicznej. Od 1866 r. stanowi forum wymiany wiedzy i doświadczeń między środowiskiem technicznym, a innymi grupami zawodowymi.

Warto podkreślić, że w tegorocznym plebiscycie nagrodę specjalną – Złoty inżynier w kategorii działacz  FSNT NOT 2016 otrzymał prof. dr hab. inż. Jerzy Klamka, doktor honoris causa Politechniki Białostockiej.

Gratulujemy!

inż. Michał Grześ