W tym roku przypada 190. rocznica śmierci Ludwiga van Beethovena. Z tej okazji w piątek, 10 lutego w Operze i Filharmonii Podlaskiej (Sala Koncertowa przy ul. Podleśnej 2) odbędzie się Koncert Symfoniczny. Pod batutą Pawła Kotli wystąpią: Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej, soliści oraz połączone siły Chóru Akademickiego Uniwersytetu w Białymstoku i Chóru Politechniki Białostockiej. Wykonają oni IX Symfonię Ludwiga van Beethovena. Początek koncertu o godz. 19:00.

Chór Politechniki Białostockiej powstał w 1977 roku. W skład Zespołu wchodzą studenci, absolwenci i pracownicy Politechniki Białostockiej, których łączy pasja muzykowania, szczególnie śpiewu. Od 1997 roku Chórem kieruje prof. Wioletta Miłkowska.

Więcej o koncercie:

www.oifp.eu