Zapraszamy do udziału w bezpłatnym seminarium, o najnowszych trendach w badaniach naukowych i nauczaniu. Spotkanie zatytułowane „Inżynieria w praktyce: jak NI wspiera rozwój – od nauczania po badania naukowe” odbędzie się 14 lutego 2017 r. na Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej.

Organizatorem seminarium jest firma National Instruments, która będzie prezentować najnowsze rozwiązania do prowadzenia badań naukowych, a także wspomagających proces dydaktyczny i praktyczne nauczanie przedmiotów inżynierskich.

Przedstawiciele NI odpowiedzą na pytania:

• jak wzbudzać zainteresowanie studentów inżynierią?
  • jak nauczać podstawowych koncepcji wykorzystując technologie stosowane w przemyśle?
  • jak połączyć teorię z praktyką?
  • jak uzyskać finansowanie na wyposażenie pracowni dydaktycznych?

Zaprezentują także m.in. karty oscyloskopowe oraz, premierowo, nową wersję urządzenia VirtualBench. Przedstawią bezpłatne, gotowe materiały dydaktyczne z zakresu elektroniki oraz nową bezpłatną wersję oprogramowania Multisim Live. Jedna z sesji będzie poświęcona tematyce ubiegania się o fundusze.

Seminarium skierowane jest przede wszystkim do pracowników i doktorantów uczelni, którzy prowadzą zajęcia dydaktyczne lub badania naukowe, wymagające pomiarów i sterowania. Uwaga: chętni do udziału w spotkaniu powinni zarejestrować się na stronie organizatora.

Agenda:

• 8:45-9:00           Rejestracja
  • 9:00-9:20           Inżynieria w praktyce: w jaki sposób przyspieszyć rozwój – od nauczania po badania naukowe
  • 9:20-10:00         Łączenie teorii z praktyką w szkole średniej
  • 10:00-11:00        Łączenie teorii z praktyką na studiach
  • 11:00-11:20         Przerwa
  • 11:20-12:30         W jaki sposób przyspieszyć badania naukowe – od teorii do prototypu
  • 12:30-13:00        Przegląd źródeł finansowania pozwalających na wyposażenie laboratoriów dydaktycznych i badawczych
  • 13:00                    Zakończenie

Szczegółowe informacje oraz panel rejestracji udziału znajdują się na stronie: http://poland.ni.com/seminarium-akademickie

Seminarium „Inżynieria w praktyce: jak NI wspiera rozwój – od nauczania po badania naukowe”
14 lutego 2017 r. godz. 9:00-13:00