88 drużyn zgłosiło się do tegorocznej, drugiej już edycji konkursu “Matematyka stosowana”, w którym można wygrać indeks na dowolny kierunek studiów prowadzony na Politechnice Białostockiej. Wymogi formalne spełniło aż 80 dwuosobowych zespołów.

Od dnia rejestracji każdy uczestnik konkursu ma dostęp do platformy z przykładowymi zadaniami. Dzięki temu startujący w konkursie mają szansę dobrze przygotować się do quizu, na którego rozwiązanie będą mieli czas pomiędzy 6 a 10 marca. Każdy uczestnik rozwiązuje go samodzielnie, a do dalszego etapu przechodzą tylko te drużyny, w których obie osoby zaliczą quiz – informuje dr inż. Rajmund Stasiewcz z Wydziału Informatyki PB. Dodaje także: W ubiegłym roku startowało 55 zespołów, w tym roku jest ich aż 80, co nas cieszy, ponieważ to dopiero druga edycja konkursu. Warto podkreślić, że zgłaszają się nie tylko drużyny z województwa podlaskiego, lecz także warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego.

W konkursie mogą brać udział uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych. Zgłosiły się zespoły z Augustowa, Białegostoku, Ełku, Giżycka, Hajnówki, Olecka, Ostrołęki, Sokółki i Suwałk.

Drugi etap konkursu będzie miał miejsce na Politechnice Białostockiej. 29 i 30 marca drużyny będą przeprowadzać doświadczenia i pomiary w laboratoriach poszczególnych wydziałów, a następnie – niezbędne obliczenia matematyczne. Laureaci uzyskują prawo do podjęcia studiów na dowolnym kierunku studiów na Politechnice Białostockiej.

Konkurs można śledzić na: http://signum.pb.edu.pl/konkurs/.

fot. uczestnicy I edycji konkursu “Matematyka stosowana”

2017_matematykastosowana2016

Wydrukuj ten Post