Już 15 stycznia 2017 r. w całej Polsce oraz kilkudziesięciu miejscach na świecie zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W Białymstoku już po raz piąty działania wolontariuszy będzie wspierać Politechnika Białostocka.

Politechnika Białostocka włączyła się w przygotowania do 25. Finału WOŚP. Dziś, 22 grudnia, Rektor PB prof. Lech Dzienis podpisał umowę o współpracy z przedstawicielami białostockiego Sztabu WOŚP: Magdą Juchnowicz i Michałem Wieteską. Politechnika Białostocka przekazała też sztabowi WOŚP unikatowy, oryginalny – jeśli chodzi o rozwiązania techniczne i formę – rower. PB Techno Cruzer został zaprojektowany i zbudowany przez absolwenta naszej Uczelni Adama Zdanowicza. Ten designerski rower miejski będzie licytowany na ogólnopolskiej aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. PB Techno Cruzer wyróżnia się oryginalnym designem, związanym z regionem podlaskim i Politechniką Białostocką, kolorystyką i geometrią ramy oraz trzybiegową piastą planetarną.

To szalenie pożyteczna, a jednocześnie integrująca wszystkich impreza. Odbywa się raz w roku, jednak jej efekty widzimy przez wszystkie pozostałe dni roku, kiedy nowy sprzęt, nowe urządzenia ratujące życie, wędrują do kolejnych szpitali. W takiej akcji nie może zabraknąć Politechniki Białostockiej!  – mówił podczas dzisiejszego spotkania prof. Lech Dzienis.

Podobnie jak w zeszłym roku fundacja WOŚP będzie zbierać pieniądze na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. WOŚP służy nam wszystkim. Bezpośrednio z efektów akcji skorzystają najmłodsi i najstarsi mieszkańcy naszego regionu. To nasze dzieci, nasze babcie, dziadkowie, nasi rodzice – mówił wicemarszałek Maciej Żywno. Zarząd Województwa Podlaskiego także włączył się w organizację 25. finału WOŚP w Białymstoku. Bądźmy więc 15 stycznia razem na Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy – zachęcał wicemarszałek.

25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończy się 15 stycznia 2017 roku o godz. 20. W Białymstoku, podobnie jak w największych polskich miastach, rozbłyśnie tradycyjnie “Światełko do nieba”. Białostocki Sztab WOŚP, którym dowodzi w tym roku Michał Wieteska, przygotuje na ten dzień wiele atrakcji. Będzie koncert na Rynku Kościuszki, dwa krwiobusy oraz specjalny pociąg – wizytówka białostockiego Finału WOŚP, który tym razem przez groblę na Zalewie Siemianówka, dojedzie do Cisówki.

Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to przede wszystkim praca wielu wolontariuszy. 15 stycznia na ulice Białegostoku wyjdzie blisko 400 osób z kolorowymi puszkami (w zeszłym roku było ich 300). Rejestrację wolontariuszy przedłużono do 1 stycznia. Pozostało jeszcze 40 miejsc. Zachęcamy więc wszystkich chętnych do dołączenia się do Wielkiej Orkiestry – zachęcał Michał Wieteska. Osoby, które chcą dołączyć do jednej z największych polskich akcji charytatywnych powinny wejść na stronę www.wosp.bialystok.pl i wysłać swoje zgłoszenie.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy powstała w 1993 roku. Co roku, na początku stycznia, organizuje wielką zbiórkę pieniędzy. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom nowoczesny sprzęt medyczny.

Wydrukuj ten Post