Grupa uczniów z technikum pojazdów samochodowych w Zespole Szkół nr 6 im. Karola Brzostowskiego w Suwałkach odwiedziła we wtorek (29 listopada) Politechnikę Białostocką. Wydział Mechaniczny specjalne dla nich przygotował pokazy i wykłady.

Pracownicy naukowi Wydziału: Andrzej Borawski, Jarosław Czaban oraz Dariusz Szpica zaprezentowali maturzystom specjalistyczny sprzęt na hali maszyn. Uczniowie mieli okazję przyjrzeć się z bliska urządzeniom stosowanym w diagnostyce pojazdów samochodowych. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się prezentacje studentów Wydziału Mechanicznego. Goście z Suwałk mogli obejrzeć studenckie projekty motoryzacyjne realizowane przez koła naukowe. Uczniowie dopytywali studentów o szczegóły konstrukcyjne pojazdów, tj. bolidów i pneumobila oraz starty w międzynarodowych zawodach. Chcieli się także dowiedzieć, w jaki sposób można się nauczyć projektowania.

Wydrukuj ten Post