W zespole siła! W sztafecie Ekiden pobiegną 4 drużyny z Politechniki Białostockiej

24-05-2023
drużyna Politechniki Białostockiej biegnie
Kolejny raz biegacze z Politechniki Białostockiej staną na starcie Ekiden Białystok. Będą rywalizować z innymi zawodnikami, pokonywać własne słabości, wspierać się drużynowo, ale przede wszystkim pomagać. 4 czerwca w Plum Ekiden – Sztafeta maratońska wezmą udział cztery drużyny z logo PB na koszulkach!

Apetyt na zwycięstwo jest ogromny, bo zeszłorocznym Ekidenie do pozycji medalowej w kategorii „sztafeta firmowa” zabrakło nam bardzo niewiele i „Politechnika Białostocka Team” była czwarta. Tym razem strategia jest przemyślana, a biegacze dobrani jak w korcu maku.

– Wymyśliliśmy, że jedna drużyna zawalczy o podium – tu mamy mocny skład. Druga drużyna będzie średnia, a trzecia – będzie dobrze się bawić. Mamy tych, którzy biegają szybko i mają doświadczenie, ale też amatorów – mówi Wojciech Konopacki, kanclerz Politechniki Białostockiej i jednocześnie biegacz startujący w Ekiden Białystok.

– Nasza drużyna ma szansę powalczyć nie tylko w klasyfikacji akademickiej, ale też w klasyfikacji open – dodaje Małgorzata Jeglińska-Krupa, kierownik Centrum Danych i Analiz Strategicznych PB, również startująca w Ekiden.

Nasi biegacze potrzebują gorących serc i głośnego dopingu! Dołączcie do grona kibiców i wspierajcie Drużyny z Politechniki Białostockiej. Fantastyczne emocje sportowe gwarantowane!

Ekiden Białystok to dwie sztafety do wyboru: tradycyjna sztafeta maratońska, w której 6-osobowa drużyna musi pokonać łącznie dystans maratonu (42,195 km) oraz sztafeta 4×5 – czyli sztafeta 4 osobowa, w której każdy z zawodników ma do przebiegnięcia 5 km, czyli łącznie 20 km. Zawody odbywają się na stadionie lekkoatletycznym Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który jest, od pierwszej edycji, współorganizatorem wydarzenia.

Udział w sztafecie to nie tylko rywalizacja sportowa, ale też dobra zabawa, integracja i budowanie ducha zespołu. Tym bardziej, że cel jest szczytny. W tym roku część opłat startowych zostanie przekazana Fundacji „Pomóż Im” Hospicjum dla Dzieci.

(at, mr)

Zestawienie drużyn z Politechniki Białostockiej na Plum Ekiden 2023:

Lp. POLITECHNIKA BIAŁOSTOCKA I
1 Michał Grochowski student Wydziału Informatyki 7,195km
2 Abdou Hadji Salim student Wydziału Inżynierii Zarządzania 10km
3 Grzegorz Markiewicz doktorant w Szkole Doktorskiej 10km
4 Michał Dzienisik student Wydziału Informatyki 5km
5 Marcin Krysztopik student Wydziału Inżynierii Zarządzania 5km
6 Adam Adamowicz pracownik Wydziału Mechanicznego 5km

Lp. POLITECHNIKA BIAŁOSTOCKA II
1 Katarzyna Karpacz pracownik Biura Rektora 7,195km
2 Wojciech Konopacki Kanclerz PB 10km