W miniony weekend (14-15 maja) w Katowicach spotkali się reprezentanci uczelni z całego kraju. W stolicy województwa śląskiego odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym. Znakomite wyniki osiągnęli zawodnicy z Politechniki Białostockiej!

Złoty medal w klasyfikacji generalnej oraz złoty medal w klasyfikacji szkół technicznych zdobył Marek Czajkowski, student Wydziału Mechanicznego. Srebro w klasyfikacji generalnej i klasyfikacji szkół technicznych „udźwignął” Maciej Sienkiewicz, student Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska. Obaj startowali w kategorii wagowej 105 kg. Natomiast w klasyfikacji uczelni technicznych brązowy medal wywalczył Damian Kupiec (kat. 83 kg), student Wydziału Zarządzania . W AMP w Trójboju Siłowym wystartowali również Radosław Kozłowski (Wydział Mechaniczny), Daniel Ochrymiuk (Wydział Informatyki) i Ernest Węcławski (Wydział Zarządzania).

Trenerem sekcji Trójboju Siłowego Klubu Uczelnianego AZS PB jest mgr Sławomir Szczerbiński.

Drużynowo reprezentanci Politechniki Białostockiej zdobyli: srebrny medal w klasyfikacji uczelni technicznych oraz zajęli czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów.

Gratulujemy!

Wydrukuj ten Post