Konkurs Mostów Drewnianych 2018

listopad 21

IV Ogólnopolski Konkurs Mostów Drewnianych odbędzie się na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska. Wydarzenie organizuje Studenckie Koło Naukowe – SKN Konstruktor

Rywalizacja zespołów studenckich polega na zbudowaniu modelu mostu drewnianego, a następnie poddanie go obciążeniu. Im wyższy stosunek przeniesionego przez konstrukcję obciążenia do objętości użytego materiału brutto oraz bliższe oszacowanie nośności mostu, tym więcej punktów zdobędzie drużyna.

Organizatorzy zapraszają do dopingowania uczestników w trakcie budowania oraz trwania próby obciążeniowej mostów w hali budynku INNO-EKO-TECH, a także na prezentacje firm z zakresu różnych sfer budownictwa.

Program IV Ogólnopolskiego Konkursu Mostów Drewnianych 2018, 21-23 listopada 2018:

Dzień 1 (hala INNO EKO TECH):

8:30 – powitania, przeszkolenie BHP

9:00 – rozpoczęcie składania mostów

12:00 – przerwa

12:30 – druga część składania mostów

17:00 – koniec składania mostów

Dzień 2 (hala INNO EKO TECH):

9:00 -14:00 – próby obciążania mostów

16:00 – referaty uczestników konkursu

Dzień 3 (aula C INNO EKO TECH):

9:30 – warsztaty z uczestnikami konkursu (Unibep Day)