Politechnika Białostocka, na mocy podpisanej dzisiaj (4 lutego) umowy będzie współpracować w ramach Santander Universidades z Bankiem Zachodnim WBK. Umowę podpisali prof. Lech Dzienis – Rektor Politechniki Białostockiej oraz Michał Kuczmierowski – Dyrektor Santander Universidades w Polsce.
Dzięki umowie Politechnika znalazła się wśród 53 polskich szkół wyższych należących do Santander Universidades, programu który w Polsce działa od 3 lat i na całym świecie obejmuje prawie 1200 uczelni.
Podpisana dziś umowa dla studentów oznacza m.in. możliwość uczestniczenia w projektach naukowych i badawczych, międzynarodowych programach rozwojowych organizowanych przez najlepsze uczelnie na świecie, udział w konkursach i warsztatach edukacyjnych, odbywanie bezpłatnych staży w Banku Zachodnim WBK.

„Mamy w naszej sieci uniwersytetów ponad 1200 najbardziej prestiżowych uczelni z całego świata, od Cambridge przez Harvard aż po uniwersytety z Singapuru, Wielkiej Brytanii, Niemcy (… ) W Polsce działamy od 3 lat i współpracujemy z ponad 50 największymi i najlepszymi uczelniami, które dla nas są oczkiem w głowie”. powiedział przed podpisaniem umowy Michał Kuczmierowski, dyrektor Santander Universidades w Polsce. Wspomniał także o możliwości uzyskania przez studentów wyróżniających się ponadprzeciętnymi wynikami w nauce specjalnych stypendiów.
Z inicjatywą współpracy z Bankiem Zachodnim WBK w ramach Santander Universidades wystąpił Wydział Zarządzania PB. Rektor prof. Lech Dzienis mówił: „Jestem bardzo zadowolony, że Wydział Zarządzania nawiązał te kontakty, że wkraczamy do sieci uczelni Santander Universidades. A podstawowa korzyść, jaka płynie dla Politechniki Białostockiej, to miejsca stażowe dla studentów”.

Santander Universidades umożliwia kontakty z takimi uczelniami jak: Harvard Law School, Uniwersytet Browna, Uniwersytet Kalifornijski, Uniwersytet w Pensylwanii, Uniwersytet Narodowy w Singapurze czy Uniwersytet w Kolonii. Pozwala realizować nie tylko programy stażowe czy stypendialne, ale także programy badawcze z zakresu przedsiębiorczości, rozwoju badań naukowych, szczególnie w zakresie nowych technologii oraz promocji kultury i języka hiszpańskiego.
Strona Santander Universidades w Polsce

Wydrukuj ten Post