Politechnika Białostocka zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy 11 stycznia 2015 roku na Rynku Kościuszki w Białymstoku – poinformował Rektor PB prof. Lech Dzienis na dzisiejszej konferencji prasowej. Podczas spotkania z dziennikarzami Rektor podpisał umowę o współpracy z szefem Sztabu WOŚP w Białymstoku –  Marcinem Wróblem.

Uczelnia została Partnerem Głównym białostockiego WOŚP. Oprócz wsparcia finansowego zaoferowała lokal na siedzibę Sztabu w Akademiku Gamma. Pracownicy i studenci będą kwestować 11 stycznia na ulicach Białegostoku. Uczelnia będzie miała specjalne stanowisko na Rynku Kościuszki, na którym „kwestować będą także dwa bolidy i trzy łaziki marsjańskie”. Wśród wolontariuszy będzie prof. Lech Dzienis, który dzisiaj otrzymał do podpisania specjalne oświadczenie wolontariusza.

W tym roku Orkiestra zbierać będzie pieniądze na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godną opiekę medyczną seniorów. „Oba cele są bardzo szlachetne. Natomiast z racji wieku ten drugi cel robi mi się bliższy. Choć mam nadzieję, że zdążę jeszcze zagrać z Orkiestrą nie jeden raz”-  mówił prof. Dzienis, a Marcin Wróbel ripostował: „Póki będzie grała Orkiestra, czyli do końca świata i o jeden dzień dłużej”.

Politechnika przekaże na aukcję WOŚP szczególny przedmiot, motocykl typu chopper. To praca dyplomowa studentów studiów zaocznych na Wydziale Mechanicznym: mgr. inż. Marcina Błahuszewskiego, mgr. inż. Justyna Bujwickiego oraz mgr. inż. Marcina Lisowskiego. Promotorem pracy był dr hab. inż. Roman Kaczyński, prof. PB, Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy. Prof. Kaczyński opowiadał z pasją: „Motocykl ma silnik Kawasaki o pojemności 1100 centymetrów sześciennych. Sam jechałem nim osiągając 100 km/h. Niektóre części motocykla są oryginalne, ale np. układ kierowniczy i konstrukcję ramy studenci zaprojektowali i wykonali samodzielnie. Przy okazji budowy choppera powstały dwa rozwiązania patentowe.”

Fundacja WOŚP będzie promowała motocykl Politechniki na oficjalnej konferencji w Warszawie. To wspaniała promocja także dla Białegostoku, o którym po raz kolejny (po wielkim sukcesie aukcji z syrenką) będzie można usłyszeć w mediach ogólnopolskich. Marcin Wróbel, szef białostockiego sztabu WOŚP mówił na konferencji prasowej: „Orkiestra zagra w Polsce po raz 23., w Białymstoku po raz 9, a z Politechniką Białostocką po raz 3. Takiego partnera życzyłbym każdemu organizatorowi”.

Jeszcze do 27 grudnia na stronie www.wosp.bialystok.pl można zgłaszać wolontariuszy, którzy będą kwestować podczas 23. Finału. Na tej stronie można także oferować przedmioty na aukcję WOŚP. Białostocki Sztab zapowiedział także wyjątkowy koncert na Rynku Kościuszki. Szczegóły poznamy na kolejnej konferencji prasowej w Politechnice Białostockiej.

 

Wydrukuj ten Post