Jeden staż – kilka firm. W czasie wakacyjnego stażu rotacyjnego studenci będą mieli okazję poznać dwie podlaskie firmy z branży obróbki metali.

Organizowane przez Klaster Obróbki Metali staże będą trwały dwa lub trzy miesiące – w zależności od opcji wybranej przez kandydata. Każdy ze studentów spędzi po jednym miesiącu w każdej z firm. To niecodzienna możliwość poznania branży i rynku pracy w regionie, a także odkrycia własnych umiejętności, zdobycia doświadczenia i poznania procesów technologicznych w różnych kulturach organizacyjnych.

Program staży rotacyjnych skierowany jest głównie do studentów ostatnich semestrów studiów, zarówno inżynierskich, jak i magisterskich. Preferowane kierunki studiów to zarządzanie i inżynieria produkcji, kierunki o profilu mechanicznym i elektrotechnicznym, a także ciepłownictwo i technika grzewcza.

Do programu stażowego przystąpiły firmy: Ferrox, Metal-Fach oraz SaMASZ. Ze względu na lokalizacje tych przedsiębiorstw, głównym warunkiem udziału studenta jest mobilność, czyli gotowość do odbycia stażu w Białymstoku, Sokółce i Zabłudowie.

Staże odbędą się w okresie wakacyjnym, a rekrutacja studentów potrwa do 15 maja. Po tym terminie odbędą się rozmowy kwalifikacyjne oraz podpisanie umów ze studentami. Dokumenty aplikacyjne (CV wraz z podpisanym zgłoszeniem do pobrania TUTAJ) należy przesłać na adres: praca@metalklaster.pl

Wspólne stoisko firm zrzeszonych w Klastrze Obróbki Metali na Targach Staży i Praktyk 20 marca

 

Wypełnione formularze wraz z CV można też złożyć na stoisku Klastra Obróbki Metali podczas Targów Staży i Praktyk, które odbędą się na Politechnice Białostockiej już 20 marca. Podczas targów na Politechnice, na wspólnym stoisku Klastra Obróbki Metali zaprezentują się wiodące firmy członkowskie Klastra: AC, APS, ChM, Ferrox, Metal-Fach, Promotech, SaMASZ.

 

KOM_plakat_praktyki

Wydrukuj ten Post