Nagrodą w konkursie “Matematyka stosowana” jest indeks na dowolny kierunek studiów stacjonarnych na Politechnice Białostockiej. Powalczy o niego 37 dwuosobowych zespołów uczniowskich, które zdobyły najwięcej punktów w pierwszym etapie rywalizacji.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się 81 drużyn – uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W pierwszym etapie uczestnicy mieli do rozwiązania quiz złożony z 25 zadań matematycznych. O awansie decydowała liczba punktów uzyskana łącznie przez obu uczestników tworzących zespół. Z wynikami można zapoznać się na stronie konkursu: http://signum.pb.edu.pl/konkurs/

Teraz półfinaliści będą przygotowywać się do II etapu konkursu, który odbędzie się w dniach 14-15 marca 2018 r. na kampusie Politechniki Białostockiej. W finale uczestnicy odwiedzą poszczególne wydziały Uczelni i będą rozwiązywać zadania przygotowane przez naszych nauczycieli akademickich. Drużyny będą wykonywać pomiary, doświadczenia czy rozwiązywać problemy matematyczne w ujęciu charakterystycznym dla danego kierunku studiów.

Konkurs “Matematyka stosowana” to nie tylko szansa na indeks, ale też niezwykła okazja do zmierzenia się z własnymi umiejętnościami z zakresu zastosowania matematyki w praktyce.

plakat Matematyka Stosowana 2018

Wydrukuj ten Post