Prezentacje na temat matury, spotkania z uczelniami polskimi i zagranicznymi oraz konsultacje doradców zawodowych to najważniejsze elementy programu tegorocznego Międzynarodowego Salonu Maturzystów Perspektywy w Warszawie. Impreza odbywa się w dniach 23-24 lutego w salach wystawienniczych Pałacu Kultury i Nauki.

W wydarzeniu biorą udział przedstawiciele Politechniki Białostockiej, którzy podczas rozmów z maturzystami starają się ułatwić im dokonanie najlepszego wyboru ścieżki kształcenia.

Nasze stoisko odwiedza wielu licealistów, np. z Białej Podlaskiej, Ostrołęki, Giżycka, Lublina, Radomia, Mińska Mazowieckiego, Wyszkowa i oczywiście z Warszawy. Jest sporo dziewczyn, które – i to naprawdę cieszy – coraz odważniej decydują się na kandydowanie na studia techniczne. Nasi rozmówcy są zainteresowani studiami w Białymstoku. Wśród najczęściej wymienianych kierunków są architektura oraz informatyka. Dużo w tym kalkulacji: jaka praca czeka mnie po studiach. O rekrutację na Politechnikę pytali też młodzi ludzie z Kazachstanu i Białorusi – relacjonuje Magdalena Wasilewska z Działu Promocji Politechniki Białostockiej.

Pracowników Działu Promocji: Magdalenę Wasilewską i Agnieszkę Gierejkiewicz-Wróbel wspiera Ewelina Moczulska, studentka Wydziału Mechanicznego PB. Mówię dużo o atmosferze studiowania w Białymstoku, o tym, czego można spodziewać się w czasie samych studiów, ale też o tym, jak zagospodarować sobie czas wolny. Zachęcam do udziału w projektach studenckich kół naukowych. Ja sama dzięki dołączeniu do zespołu CerberMorosport zwiedziłam wiele krajów i przeżyłam niesamowitą przygodę na zawodach Formuły Student – mówi Ewelina.

Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy to impreza o wieloletniej tradycji. Prezentują się tu najlepsze uczelnie publiczne i niepubliczne z całej Polski oraz szkoły policealne. Prezentacji oferty kształcenia towarzysz program spotkań na temat zasad matury 2018. Impreza potrwa do soboty, 24 lutego.

Politechnika Białostocka dzieli stoisko z Uniwersytetem w Białymstoku oraz Uniwersytetem Medycznym w Białymstoku. Uczelnie wspólnie zachęcają do studiowania w naszym mieście w ramach kampanii Studiuj w Białymstoku prowadzonej przez białostocki magistrat.

 

 

 

 

Wydrukuj ten Post