III Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białymstoku od dekad plasuje się w czołówce szkół średnich Polski północno-wschodniej. Politechnika Białostocka chce wspierać zdolną młodzież i umożliwić jej korzystanie z zaplecza intelektualnego uczelni już podczas nauki w szkole średniej. W związku z tym, 24 lutego zostały podpisane dwie umowy pomiędzy Politechniką Białostocką a III Liceum Ogólnokształcącym.

Jedna umowa mówi o współpracy, w ramach której uczniowie z klas informatycznych i matematyczno-przyrodniczych III Liceum Ogólnokształcącego będą mogli uczestniczyć w spotkaniach studenckich kół naukowych działających na Wydziale Informatyki PB i warsztatach specjalistycznych prowadzonych przez praktyków z firm branży ICT. Powstanie także kółko olimpijskie z matematyki. W umowie zapisano również prowadzenie wybranych zajęć wykładowych lub warsztatowych z przez nauczycieli akademickich z Wydziału Informatyki w klasach o profilu informatycznym lub matematyczno-fizycznym.
W drugiej umowie zawarty został zapis o wsparciu finansowym drużyny uczniów III LO w zawodach RobotChallenge, które odbędą się 29 i 30 marca 2014 r. w Austrii.
Warto podkreślić, że uczniowie III LO od kilku już lat uczestniczą w zawodach robotów organizowanych na Wydziale Informatyki i w spotkaniach studenckich kół naukowych.
Podpisane dziś umowy pozwolą obu stronom zyskać nowe doświadczenia.
Trzymamy kciuki za zespół z III Liceum Ogólnokształcącego!

 

 

 

Wydrukuj ten Post