SPAB wybrało nowego Prezesa

 

12 grudnia 2017 roku odbyło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Białostockiej. Ze względu na rezygnację Janusza Zastockiego z pełnienia funkcji przewodniczącego Stowarzyszenia celem zebrania było wybranie nowego Prezesa.

W wyniku tajnego głosowania Milena Kulesza została wybrana na nową przewodniczącą organizacji.

Natomiast Janusz Zastocki w tajnym głosowaniu został wybrany na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej.

Zebranie zaaprobowało wniosek o dokooptowaniu do Zarządu Mateusza Adaszczyka. Poza wymienionymi powyżej zmianami pozostały skład Zarządu pozostał w składzie jaki został ustalony na Walnym Zebraniu w czerwcu 2017 r.

 

W spotkaniu uczestniczyli absolwenci, oraz Członek Honorowy SAPB, JM Rektor Politechniki Białostockiej prof. Lech Dzienis.

 

W wyniku głosowań wybrano:

 

Prezes Zarządu –  Milena Kulesza

Członkowie Zarządu – Justyna Grodzka, Leon Demianiuk, Mateusz Adaszczyk, Małgorzata Lelusz, Marek Motylewicz, Andrzej Plewa, Mariusz Roszkowski, Julia Siderska, Marta Sznajder-Tomiczek, Małgorzata Wróblewska

 

Przewodniczący Komisji Rewizyjnej: Janusz Zastocki

Członkowie Komisji Rewizyjnej: Stanisław Łuniewski, Kazimierz Koczewski

 

Sąd Koleżeński: Andrzej Godlewski i Marcin Rodzianko

 

Podczas zapowiedzianego przez Panią Prezes styczniowego zebrania Zarządu SAPB zostanie nakreślony program działania na najbliższe miesiące.

 

 

Sylwetka Nowej Pani Prezes SAPB

Milena Kulesza

Absolwentka Politechniki Białostockiej (2 kierunki – Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska oraz Zarządzania i Marketingu), Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu oraz programu TOP 500 Innovators na Haas School of Business University of California w Berkeley (USA).

Posiada bogate, 20-letnie doświadczenie w zakresie marketingu, zarządzania, konsultingu i wspierania przedsiębiorczości wyniesione z dotychczasowej pracy w instytucjach publicznych, firmach prywatnych, w tym we wdrażaniu nowych rozwiązań na rynkach zachodnioeuropejskich i skandynawskich. Z młodymi przedsiębiorcami i studentami współpracuje od dawna, pomagając im w wyborach właściwych modeli biznesowych, sposobu funkcjonowania, stawiania pierwszych kroków w biznesie, prowadziła zajęcia z zakresu przedsiębiorczości i kreatywności, w tym w metodologii Design Thinking, przygotowywania do kontaktów z inwestorami i kreatywnego myślenia. Uczestniczyła w ocenie pomysłów startupowych w Dolinie Krzemowej (USA), w Normandii we Francji oraz w Mińsku na Białorusi, gdzie była jedynym ekspertem z zachodniej części Europy podczas wyborów startupu roku. Od 2014 roku kieruje Działem Rozwoju w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym, który pomaga młodym firmom stawiać pierwsze kroki w świecie biznesu. Posiada doświadczenie w zarządzaniu projektami, m.in. kierowała projektem skierowanym do startupów – Platforma startowa dla nowych pomysłów „Hub of Talents”, w którym wyinkubowanych zostało 70 młodych przedsiębiorców, realizowanym jako pilotaż przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w okresie 2016-2017.

 

Janusz Zastocki

Wydrukuj ten Post