Serdecznie zapraszamy wszystkich Studentów, Doktorantów, Wykładowców, Pracowników oraz Przyjaciół Politechniki Białostockiej na tradycyjne spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w czwartek, 14 grudnia, o godz. 13:00 w Klubie Studenckim GWINT.

Zapraszamy na spotkanie także z duszpasterzami akademickimi. Złóżmy sobie życzenia świąteczne i podzielmy się opłatkiem przy śpiewie kolęd i pastorałek Chóru Politechniki Białostockiej pod dyrekcją prof. Wioletty Miłkowskiej, Chóru Pracowników i Studentów „Polifonia” pod dyrekcją Katarzyny Żemczużnikowej oraz uczniów Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej. O dekoracje świąteczne zadbają studenci Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska PB.

Podczas Spotkania Opłatkowego studenci Politechniki Białostockiej będą zbierać pieniądze na rzecz Aleksandry Niksy, studentki Wydziału Architektury PB, podopiecznej Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym “Słoneczko”.

Ola Niksa od sześciu lat cierpi na chorobę Leśniowskiego-Crohna. Po szóstym semestrze, z powodu pogarszającego się stanu zdrowia musiała przerwać studia na kierunku architektura. Od kwietnia 2017 r. Ola jest hospitalizowana. Obecnie jest pacjentką kliniki “Budzik” dla dorosłych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie. Powoli wraca do zdrowia, ale potrzebne jest dalsze leczenie oraz intensywna rehabilitacja. Dzięki terapii logopedycznej zaczęła już wypowiadać proste wyrazy. Ola dzielnie walczy o powrót do dawnej sprawności, a my mamy okazję Ją wesprzeć.

Na zakończenie spotkania – świąteczny poczęstunek.

 

Wydrukuj ten Post