Od 4 do 8 grudnia, z okazji International Training Week, Politechnika Białostocka ma przyjemność gościć 12 przedstawicieli zagranicznych uczelni. To nauczyciele akademiccy oraz pracownicy administracyjni pochodzący z Argentyny, Boliwii, Kolumbii, Ekwadoru, Paragwaju, Mołdawii oraz Serbii. Z ich macierzystymi uczelniami Politechnika Białostocka prowadzi aktywne umowy partnerskie.

Przez najbliższe dni będziemy się wymieniać się doświadczeniami i rozmawiać o tym, jak efektywnie zachęcić naszych studentów i pracowników do korzystania programów wspierających mobilność – mówi Grażyna Jakimiuk z Biura ds. Współpracy Międzynarodowej PB i dodaje – Formuła „International week” to dość popularna forma utrzymywania kontaktów z uczelniami partnerskimi. To wspaniała okazja, aby spotkać się twarzą w twarz, poznać warunki oferowane przez uczelnię partnerską, poznać miasto i region. Wtedy nasza współpraca układa się znacznie lepiej.

W poniedziałek, 4 grudnia, gości z zagranicy powitała Prorektor ds. Kształcenia i Współpracy Międzynarodowej prof. Marta Kosior-Kazberuk: Nasze starania o to, aby rozwinąć współpracę z krajami spoza Unii Europejskiej, trwają już od dawna. Dzięki dofinansowaniu naszych projektów mobilności studentów i pracowników szkół wyższych z obszaru nazwanego KA-107 przez Narodową Agencję Programu Erasmus+ możemy na Politechnice Białostockiej gościć przedstawicieli na przykład z Ameryki Południowej. Mam nadzieję, że ich pobyt na Politechnice przełoży się na intensyfikację wzajemnych kontaktów. Tego typu przedsięwzięcie niesie także istotną informację dla naszych pracowników i studentów – do jakich uczelni i krajów mogą wyjechać na staże.

Zapraszamy na prezentacje gości International Training Week

6 grudnia w godz. 11:15-13:00 każdy z nas będzie miał szansę poznać uczestników International Training Week. Zapraszamy na otwarte spotkanie w auli im. prof. Królikowskiego w Centrum Inno-Eko-Tech przy Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska, podczas którego nasi goście opowiedzą o swoich uczelniach, z których pochodzą:

  • Universidad Nacional de Misiones (Argentyna),
  • Universidad Autonoma Tomas Frias Potosi (Boliwia),
  • Universidad Autónoma de Occidente (Kolumbia),
  • Universidad de Las Americas (Ekwador),
  • Universidad Nacional de Itapúa (Paragwaj),
  • Moldova State University (Mołdawia),
  • University of Nis (Serbia),
  • University of Kragujevac (Serbia)
  • University of Belgrade (Serbia).

 

Goście International Training Week podczas swojego pobytu na naszej Uczelni będą mieli okazję poznać wszystkie wydziały Politechniki Białostockiej, a także zwiedzić Białystok oraz jego okolice.

 

 

 

Wydrukuj ten Post