Zespół SumoMasters z Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej wrócił z nagrodą z rozgrywanych we Wrocławiu zawodów Robotic Arena 2017 (1 – 3 grudnia 2017 r.)

Pracująca pod opieką dr inż. Rafała Grądzkiego drużyna (Marek Klimowicz, Krystian Chojnowski, Maciej Wysocki, Bartosz Pawłow, Piotr Wasilewski i Paulina Łapińska) była przygotowana do wystawienia konstrukcji aż w trzech kategoriach. W kategorii NanoSumo, robot Viper zajął trzecie miejsce, a tuż za nim, na czwartej pozycji uplasował się NanoHaker. Po serii bardzo trudnych starć w kategorii MiniSumo, robot Hellfire 2 znalazł się w finałach w najlepszej ósemce, a Hellfire zajął trzecie miejsce w fazie grupowej rozgrywek. Niestety koronna kategoria zespołu, czyli MegaSumo została odwołana. Organizatorzy swoją decyzję tłumaczyli niewystarczającą ilością robotów – jedyny przeciwnik mogący nawiązać walkę musiał wycofać się z rozgrywek z powodu awarii i w związku z tym drużyna z Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej nie miała żadnych przeciwników, oprócz własnych robotów.

Najlepszy zespół MegaSumo w Polsce czeka pracowita końcówka roku. Zawody we Wrocławiu były ostatnią imprezą w kalendarzu przed wyjazdem na odbywający się w Tokio, najważniejszy w sezonie turniej robotów klasy MegaSumo – International All-Japan Robot-Sumo Tournament.

Budowa robotów nie byłaby możliwa bez wsparcia Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej oraz Prezydenta miasta Białegostoku (w ramach umowy dotyczącej promocji miasta). Studenci dziękują też firmom: Wenglor, Ion Motion Control oraz Supermagnete.de.

 

 

Wydrukuj ten Post