Wykłady, warsztaty, a przede wszystkim rozmowa ze studentami działającymi w wydziałowych kołach naukowych – licealiści z Olecka odwiedzili dziś, 3 listopada, Politechnikę Białostocką.

Grupa uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego w Olecku miała zajęcia na Wydziałach Informatyki i Mechanicznym. Na Informatyce prof. Zbigniew Bartosiewicz opowiadał licealistom o „Grafach, drogach i cyklach”. Później studentki z Koła Math4You Marta Nazarkiewicz, Sylwia Jurczak rozwiązywały „Problem dnia urodzin”. Równolegle trwały warsztaty „Lego Sumo dla liceum” prowadzone przez Koło Mobilne Systemy Inteligentne.

Na Wydziale Mechanicznym uczniowie z Olecka spotkali się ze studentami-konstruktorami wyścigowego Cerbera, Pneumobila – pojazdu napędzanego sprężonym powietrzem. O budowaniu samolotów udźwigowych opowiadali dr hab. inż. Adam Adamowicz i Sebastian Lubowicki, student kierunku mechanika i budowa maszyn.

I Liceum Ogólnokształcące w Olecku współpracuje z Politechniką Białostocką na mocy umowy ze stycznia 2015 roku. W Olecku powstały też klasy pod patronatem Politechniki Białostockiej.

 

Wydrukuj ten Post