Od 3 do 5 listopada 2017 drużyna SumoMasters z Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej weźmie udział w rozgrywanych w Bukareszcie zawodach RoboChallenge 2017. Ta prestiżowa impreza odbędzie się po raz dziesiąty.

W tym roku w zawodach weźmie udział około 500 konstrukcji z 10 krajów (Turcja, Rumunia, Ekwador, Meksyk, Bułgaria, Polska, Kolumbia, Peru, Wielka Brytania, Kongo). Zapowiada się rywalizacja pełna emocji, konkurencja będzie duża – przewiduje zespół SumoMasters.

Ekipa SumoMasters w składzie: Marek Klimowicz, Krystian Chojnowski, Maciej Wysocki, Bartosz Pawłow, Rafał Pęski pod opieką dr. inż. Rafała Grądzkiego planują wystawienie do zawodów aż pięciu konstrukcji. Trzy roboty wystartują w kategorii MegaSumo, zaś dwie w MiniSumo. Po raz pierwszy do walki na ringu stanie najmłodsze „dziecko” drużyny, robot klasy MegaSumo – ACE.

Warto przypomnieć, że w sierpniu zespół SumoMasters zdobył I i III miejsce na międzynarodowych zawodach robotycznych w Chinach – RobotChallenge 2017. Warto podkreślić, że listopadowe zawody w Rumunii są etapem przygotowawczym naszych studentów do startu w International All Japan Robot-Sumo Tournament, który odbędzie się w grudniu 2017 r.

Więcej informacji o zespole SumoMasters z Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej można znaleźć na stronie: www.wm.pb.edu.pl/sumomasters

Fundusze na wyjazd na zawody w Bukareszcie studenci uzyskali dzięki grantowi z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach projektu Najlepsi z najlepszych! 2.0, a dokończenie budowy nowego robota było możliwe dzięki dofinansowaniu z budżetu Prezydenta Białegostoku w ramach umowy dotyczącej promocji miasta.

Do Bukaresztu pojadą także i wystartują w kategorii Freestyle Schowcase Presentations zespół Argos ze zmodernizowanym analogiem łazika marsjańskiego #next oraz Bobot. Bobot, który powstał z myślą o pracy na dziecięcych oddziałach szpitalnych, kilka dni temu zajął drugie miejsce w konkursie na studenckie projekty techniczne. RoboContest, czyli zawody samodzielnie skonstruowanych robotów, odbyły się 26 października na Politechnice Gdańskiej.

Wszystkim drużynom z Wydziału Mechanicznego startującym w RoboChallenge 2017 w Rumunii życzymy powodzenia!

 

Wydrukuj ten Post