Są młodzi i przedsiębiorczy, nie boją się wyzwań i chcą odnieść sukces. Na antenie Telewizji Polskiej możemy oglądać nowy program o polskich startupach. Przewodnikiem po świecie młodych przedsiębiorców jest Petros Psyllos, student Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej.
W każdym odcinku 23-letni wynalazca odwiedza najbardziej interesujące polskie startupy.

Z młodymi przedsiębiorcami rozmawia o historii powstania firm, sukcesach, porażkach, przedstawia ich pomysł na biznes i plany na przyszłość. Z bohaterami programu Petros szybko znalazł wspólny język: Zajmuję się nauką i technologią. Tworzę wynalazki. Chciałbym, żeby służyły ludziom. Założyłem też własnego startupa, więc rozmowa z osobami o podobnym doświadczeniach jest dla mnie bardzo ciekawa.

Co jest według niego największym problem młodych przedsiębiorców? Myślę, że to brak ściśle zdefiniowanego planu postępowania. Zbytnia spontaniczność w działaniu, świetna wiedza techniczna, ale gorsza – biznesowa – mówi Petros Psyllos. Dlatego każdy odcinek programu „Łap startup” zakończony jest rozmową z ekspertami. Spotykamy się po to, aby na podstawie startupów, które zostały zaprezentowane w bieżącym odcinku, porozmawiać o tym, w jaki sposób można im pomóc, co można zrobić, żeby jeszcze bardziej się wybiły. Podpowiadamy, jak startupowcy mogą ubiegać się o fundusze europejskie na rozwój swoich projektów – wyjaśnia Petros.

Program „Łap startup” ma mieć 10 odcinków. Pierwszy mogliśmy obejrzeć 2 października w TVP1. Ekipa filmowa odwiedziła białostockich twórców Photona – robota edukacyjnego do nauki programowania i rozmawiała z jednym z twórców Marcinem Joką – także absolwentem Politechniki Białostockiej. Program można oglądać także na kanale YouTube i VOD.

 

Zapraszamy do oglądania!

 

Wydrukuj ten Post