Politechnika Białostocka prezentowała się na Białostockim Salonie Maturzystów. Tegoroczna edycja tych popularnych targów edukacyjnych odbyła się w czwartek, 14 września, na terenie kampusu Uniwersytetu w Białymstoku przy ul. Ciołkowskiego.

W województwie podlaskim do matury 2018 może przystąpić ponad 9 tysięcy osób: absolwentów liceów ogólnokształcących i techników. Białostocki Salon Maturzystów jest organizowany przede wszystkim dla nich – uczniów ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych – ale także dla ich nauczycieli, doradców zawodowych oraz rodziców. Targi mogli odwiedzić wszyscy poszukujący odpowiedzi na pytania: Jak przygotować się do matury, żeby zdać ją jak najlepiej? Co i gdzie studiować? Czym kierować się przy wyborze dalszej drogi kształcenia? Wstęp na Salon jest wolny. Każdy z uczniów wypełniających ankietę maturzysty miał szansę na odbiór gratisowego egzemplarza „Informatora dla Maturzystów 2018”.

Goście Białostockiego Salonu Maturzystów mogli wziąć udział w prezentacjach Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży na temat egzaminu maturalnego w roku 2018 z przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych oraz w targach edukacyjnych. Wśród wystawców były uczelnie z Białegostoku, Lublina, Krakowa, Warszawy.

Na stoisku Politechniki Białostockiej, oprócz rzetelnej informacji o oferowanych kierunkach kształcenia, zasadach rekrutacji, „konkursowych” sposobach zdobycia indeksu na Uczelnię czy kursach przygotowujących do matury, można było przekonać się, jak działa Bobot czy nałożyć gogle Oculus Rift i wybrać się na wirtualny spacer po naszych wydziałach. Były informatory, gadżety oraz „inżynierska” ścianka do selfie.

Rozmawialiśmy z młodzieżą z Dąbrowy Białostockiej, Hajnówki, Moniek, Zambrowa, Suchowoli, Łap oraz z białostockich szkół średnich, m.in. I LO, II LO, V LO, VI LO, VII LO, VIII LO, XIII LO, Zespołu Szkół Elektrycznych im. prof. J. Groszkowskiego, Zespołu Szkół Mechanicznych im. Św. Józefa, Zespołu Szkół Rolniczych oraz Zespołu Szkół Budowlano-Geodezyjnych.

Bobot to przyjaciel małego pacjenta i pomocnik lekarzy i pielęgniarek. Jest inteligentnym robotem mobilnym, przeznaczonym do pracy na szpitalnych oddziałach dziecięcych. Skonstruowali go studenci Wydziału Mechanicznego i Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej z międzywydziałowego koła naukowego Grupa Technologii Mobilnych, którego opiekunem jest dr inż. Mirosław Kondratiuk. Ich praca została doceniona w konkursie Technotalent oraz na Międzynarodowych Targach Wynalazków i Innowacji INTARG 2017 w Katowicach. Więcej informacji o Bobocie można znaleźć na stronie www.wm.pb.edu.pl/pl/bobot

Białostocki Salon jest częścią ogólnopolskiej kampanii informacyjnej zorganizowanej przez wydawnictwo Perspektywy. Podobne imprezy odbędą się w 16 największych ośrodkach akademickich naszego kraju. Rok temu Salon w Białymstoku odwiedziło około 6 tysięcy maturzystów.

 

 

 

Wydrukuj ten Post