Z przedstawicielami Politechniki Białostockiej można było spotkać się podczas wrześniowych Salonów Maturzystów zorganizowanych przez Perspektywy. Nasi reprezentanci byli na targach w Warszawie, Olsztynie, Białymstoku i Lublinie.

Salony Maturzystów to jedna z największych kampanii informacyjnych, która dociera do uczniów klas maturalnych, przygotowujących się do egzaminu i rekrutacji na studia. Udział w targach to świetna okazja, żeby zapoznać się z ofertą studiów uczelni z całego kraju i podjąć decyzję o swojej przyszłości. Prezentacji szkół wyższych towarzyszą spotkania z ekspertami Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych, podczas których uczniowie mogą otrzymać cenne rady, jak przygotować się do majowych egzaminów.

W tym roku Salony Maturzystów odbyły się w 16 miastach akademickich.

Z pracownikami Politechniki Białostockiej było można spotkać się na targach w:

Na naszym stoisku można otrzymać rzetelną informację o ofercie edukacyjnej Uczelni. Z myślą o tegorocznych maturzystach przygotowaliśmy nowe wydanie informatora dla kandydatów. Mamy nadzieję, że ułatwiamy wybór wymarzonego kierunku, a zasady rekrutacji wyjaśniamy w prosty i przejrzysty sposób. Przekonujemy też, że studia to jeden z najbardziej barwnych i intensywnych okresów w życiu. Warto zainwestować w siebie, swoje zainteresowania oraz wybrać uczelnię, która ułatwi realizację swoich pasji. Politechnika Białostocka pomoże zrealizować je “do potęgi” – mówi Magdalena Wasilewska z Działu Promocji PB. Można było też, za pomocą gogli Oculus Rift i specjalnej gry stworzonej przez studentów, wybrać się na wirtualny spacer po wydziałach Politechniki – dodaje.

W Warszawie, Olsztynie i Lublinie Politechnika Białostocka prezentowała się wraz z przedstawicielami Uniwersytetu w Białymstoku i Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. To część prowadzonej przez Urząd Miejski kampanii “Studiuj w Białymstoku” (więcej na: www.tak.bialystok.pl).

 

 

 

Na Warszawskiem Salonie Maturzystów przedstawiciele rozmawiali m.in. z młodzieżą z Warszawy, Płocka, Sokołowa Podlaskiego, Garwolina, Wyszkowa, Ostrowi Mazowieckiej, Siedlec, Puław oraz Lublina.

 

Na Lubelskim Salonie Maturzystów odwiedziła nas młodzież z Kocka, Włodawy, Opola Lubelskiego, Krasnego Stawu, Kocka i Lublina.

 

 

 

 

Wydrukuj ten Post