Drużyna Cerber Motorsport dotarła już do Győr na Węgrzech. Studenci Wydziału Mechanicznego przygotowują się do ostatniego, z zaplanowanych w tym sezonie, startu na międzynarodowych zawodach Formula Student 2017 r.

Wcześniej Cerber Motorsport konkurował z innymi ekipami studenckimi na włoskim torze w Varano oraz na torze Autodrom Most w Czechach. Miło świetnego przygotowania i sporych ambicji, ekipie nie dopisywało szczęście. Podczas Formula Student Italy drużyna nie ukończyła najważniejszej konkurencji zawodów – Endurance i ostatecznie uplasowała się na 16. miejscu w klasyfikacji generalnej (relacja). Rok temu w tych zawodach bolid z Politechniki Białostockiej zdobył srebro i tym samym osiągnął najlepszy wynik, dla polskiej ekipy startującej w zawodach Formula Student. Natomiast zawody w Czechach w tym roku Cerber zakończył na miejscu 23 (relacja).

Sometimes you win, sometimes you learn… W tym sezonie mamy pecha. Z Czech wróciliśmy rozczarowani, kolejny raz nie mogliśmy pokazać na co nas stać i w pełni zaprezentować osiągów naszego auta. Taki jest motorsport. Nie zawsze idzie po naszej myśli, nie zawsze się udaje. W tym sezonie dostajemy lekcję, ale wiemy, że nie możemy się poddawać i musimy dalej walczyć – piszą studenci na profilu społecznościowym Cerber Motorsport.

My też dalej kibicujemy i trzymamy mocno kciuki. Węgierska edycja Formula Student będzie rozgrywana od 17 do 20 sierpnia. O kolejnych etapach i konkurencjach zawodów nasi studenci informują na swoim portalu społecznościowym: Cerber Motorsport.

Formula Student to międzynarodowa seria prestiżowych zawodów organizowana co roku przez organizację SAE International (ang. Society of Automotive Engineers – Stowarzyszenie Inżynierów Motoryzacji funkcjonujące od 1905 roku). Studenci z najlepszych uniwersytetów i politechnik z całego świata projektują, konstruują i budują bolidy wyścigowe, aby po odbytej fazie testów ścigać się na największych i najsłynniejszych torach wyścigowych na świecie.

Cerber Motorsport to zespół studentów Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej. Od przeszło 5 lat konstruują pojazdy, z którymi ścigają się w międzynarodowych zawodach Formula Student. W projekcie CMS-04 uczestniczyło aktywnie 27 osób: Dariusz Szmurło, Wojciech Lebiedziński, Daniela Koronkiewicz, Ewelina Moczulska, Magdalena Wierzbicka, Kacper Ziółkowski, Michał Radziszewski, Arek Grygoruk, Grzegorz Chilimoniuk, Piotr Filipek, Błażej Gajda, Piotr Sacharczuk, Marcin Milewski, Piotr Falkowski, Maciej Siergiejew, Konrad Panas, Jakub Snarski, Michał Łopato, Dawid Kościuczuk, Łukasz Wieleszczyk, Mariusz Frankowski, Daniel Woronowicz, Adam Wieczorek, Rafał Rogalski, Konstantin Ulaszczyk, Łukasz Zienkiewicz oraz Łukasz Kosakowski. Opiekę nad zespołem sprawuje dr inż. Andrzej Borawski.

Wyjazd na zawody Formula Student możliwy jest dzięki wsparciu Prezydenta Białegostoku w ramach umowy dotyczącej promocji miasta.

 

Cerber_bolid_Czechy_grupowe

 

 

 

Wydrukuj ten Post