W dniach 21-23 lipca 2017 r. Białystok był gospodarzem 93. Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce. Zawody odbywały się na świeżo zmodernizowanym stadionie BOSiR w Parku Zwierzynieckim.

Po raz pierwszy w rodzinnej miejscowości, w zawodach mistrzostw Polski wystąpił Wojciech Nowicki –  brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w rzucie młotem. Tym bardziej cieszy, że sportowcowi udało się ustanowić nowy rekord życiowy – 80,47 m, pobić rekord stadionu oraz zdobyć pierwszy w jego karierze tytuł mistrza Polski. Wyprzedził o prawie dwa metry swojego najpoważniejszego rywala – Pawła Fajdka. Kibice podziękowali Nowickiemu owacją na stojąco.
Osiągnięty rezultat umocnił Wojciecha Nowickiego na 2. miejscu na tegorocznych listach światowych i na 5. w polskich tabelach historycznych.

Wojciech Nowicki to Złoty Absolwent Politechniki Białostockiej. Tytuł ten, w 2017 roku, przyznało mu Stowarzyszenie Absolwentów Politechniki Białostockiej. Sportowiec jest absolwentem Wydziału Mechanicznego PB. Studia ukończył w 2013 roku uzyskując tytuł magistra inżyniera o specjalności automatyka i robotyka.

Doskonały występ na Mistrzostwach dali inni sportowcy związani z Politechniką Białostocką.

Student Wydziału Informatyki – Adrian Kamiński zdobył w sztafecie 4×100 tytuł Mistrza Polski. Adrian związany jest z AZS PB ale też klubem Podlasie Białystok. To w barwach Podlasia wraz z Łukaszem Nabiałkiem, Damianem Czykierem, i Kamilem Kryńskim “wybiegał” wynik 39.76 sek. i złoty medal.

Daria Zabawska – złota medalistka Akademickich Mistrzostw Polski 2017 w barwach AZS PB – zdobyła srebro Mistrzostw Polski w rzucie dyskiem. Jej wynik to 58,22 m. Na zawodach reprezentowała klub Podlasie Białystok.

Martyna Dąbrowska, zawodniczka AZS PB oraz reprezentantka UKS 19 Bojary Białystok wywalczyła brąz w finale biegu na 400 m kobiet.