Drużyna Cerber Motorsport zaplanowała w tym sezonie udział w trzech edycjach zawodów Formula Student 2017 r. Od 19-23 lipca konkurowała z innymi ekipami studenckimi na włoskim torze w Varano.

Młodzi konstruktorzy z Wydziału Mechanicznego PB wyjechali na zawody pełni wiary i bardzo zmotywowani. Udało im się skonstruować maszynę, z której osiągów są bardzo zadowoleni. Dobrze przygotowali się także merytorycznie, bo w konkurencjach statycznych sędziowie punktowali biznes plan, kosztorys i projekt bolidu ze strony technicznej, użytych technologii, materiałów i rozwiązań inżynierskich.

Na początku zawodów pojazd bez problemów przeszedł wszystkie badania techniczne. W Design Event, czyli prezentacji technicznej, ekipa Cerber Motorsport została sklasyfikowana na miejscu 18., w Cost Event – przedstawieniu kosztów budowy auta – była 15., natomiast w Business Presentation, czyli rozmowie z potencjalnymi inwestorami, uzyskała 10 lokatę.

W kolejnych dniach ekipa przystąpiła do konkurencji dynamicznych. W Skid Pad, podczas którego auto jeździ po „ósemce” Cerber był w TOP 3! To jeden z najlepszych wyników, jaki udało się osiągnąć naszym studentom. Autocross, czyli przejazd na czas po wyznaczonej trasie, dał drużynie 9. miejsce w kwalifikacji. W Acceleration, teście przyspieszenia Cerber był 6.

Niestety, w Endurance – najważniejszej konkurencji zawodów – drużyna została zdyskwalifikowana. Podczas przejazdu kierowca zahaczył autem o słupki.

W klasyfikacji generalnej Formula Student Italy zespół Cerber Motorsport uplasował się na miejscu 16. na 44 zespoły, które ukończyły konkurencje. Na podium stanęła PWR Racing Team z Politechniki Wrocławskiej.

Cerber Motorsport to zespół studentów Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej. Od przeszło 5 lat konstruują pojazdy, z którymi ścigają się w międzynarodowych zawodach Formula Student. W sezonie 2017 r. z autem CMS-04 chcą pojechać jeszcze na:

  • Formula Student Czech Republic 2017 – 1-5 sierpnia 2017 r.
  • Formula Student Hungary 2017 – 17-20 sierpnia 2017 r.

W projekcie CMS-04 uczestniczyło aktywnie 27 osób: Dariusz Szmurło, Wojciech Lebiedziński, Daniela Koronkiewicz, Ewelina Moczulska, Magdalena Wierzbicka, Kacper Ziółkowski, Michał Radziszewski, Arek Grygoruk, Grzegorz Chilimoniuk, Piotr Filipek, Błażej Gajda, Piotr Sacharczuk, Marcin Milewski, Piotr Falkowski, Maciej Siergiejew, Konrad Panas, Jakub Snarski, Michał Łopato, Dawid Kościuczuk, Łukasz Wieleszczyk, Mariusz Frankowski, Daniel Woronowicz, Adam Wieczorek, Rafał Rogalski, Konstantin Ulaszczyk, Łukasz Zienkiewicz oraz Łukasz Kosakowski. Opiekę nad zespołem sprawuje dr inż. Andrzej Borawski.

Studenci informują o postępach w zawodach na swoim portalu społecznościowym: Cerber Motorsport.

 

Wyjazd na zawody Formula Student możliwy jest dzięki wsparciu Prezydenta Białegostoku w ramach umowy dotyczącej promocji miasta.

 

Wydrukuj ten Post