Przyszli studenci Politechniki Białostockiej mają szansę na darmowe mieszkanie w akademiku. Uczelnia przygotowała specjalną propozycję dla kandydatów z najlepszymi wynikami z egzaminu maturalnego.

Tegoroczni maturzyści, którzy rozpoczną naukę na Politechnice Białostockiej w roku akademickim 2017/2018, będą mogli przez 10 miesięcy – za darmo – mieszkać w domach studenta przy ul. Zwierzynieckiej. To propozycja skierowana do 50 osób, które z maturalnego egzaminu pisemnego na poziomie rozszerzonym lub dwujęzycznym otrzymały co najmniej 85% punktów.

Jest o co zawalczyć! Akademiki Politechniki Białostockiej położone są niemal w centrum Białegostoku, 500 metrów od Parku Zwierzynieckiego, w sąsiedztwie Wydziałów: Informatyki, Mechanicznego, Elektrycznego oraz Budownictwa i Inżynierii  Środowiska. To miejsce doskonale skomunikowane także z Wydziałem Architektury przy ul. Oskara Sosnowskiego oraz Wydziałem Zarządzania w pobliskim Kleosinie. Tuż obok akademików znajdują się przystanki autobusowe oraz stacje rowerów miejskich, dzięki czemu bez problemu dojechać można do każdego miejsca w Białymstoku.

Pokoje studenckie wyposażone są w standardowe meble: 2-3 łóżka, szafki nocne bądź komody, szafę ubraniową, szafki kuchenne, biurka, krzesła, regały. Łazienka z prysznicami jest wspólna dla 4 pokoi. Posiłki można przygotowywać w ogólnodostępnej kuchni z gazową płytą kuchenną i piekarnikiem. Można tu też skorzystać z pralni, suszarni, czy pomieszczenia do przechowywania rowerów. Miesięczny koszt zakwaterowania w 2-3 osobowym pokoju w akademiku Politechniki Białostockiej to ok. 300 zł. Z tej opłaty na okres 10 miesięcy będzie zwolnionych 50 najlepszych tegorocznych maturzystów przyjętych na studia w roku akademickim 2017/2018.

Uwaga! Rekrutacja na Politechnikę Białostocką trwa jeszcze do 6 lipca. Chętni powinni wybierać kierunek studiów i zapisać się w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów. Listy zakwalifikowanych poznamy 27 lipca.

“Akademiki za dobre wyniki” – szczegóły i regulamin dostępne będą wkrótce, po zakończeniu procesu rekrutacji i ogłoszeniu listy przyjętych, na stronie internetowej uczelni.

 

Wydrukuj ten Post