Kilkadziesiąt modeli samolotów startujących z wody i w niej lądujących rywalizowało o Puchar Centralnej Europy Modeli Wodnosamolotów. Zawody odbyły się w ostatni weekend, 15-18 czerwca, w Starym Dworze nad Zalewem Siemianówka.

O Puchar walczyło ponad dwudziestu modelarzy z Polski, a także z Czech, Słowacji, Ukrainy, Białorusi, Rosji i Litwy. Publiczność mogła podziwiać ich zmagania, ale także wziąć udział w pikniku, który towarzyszył zawodom. Można było obejrzeć m.in. repliki samolotów, modele odrzutowców i sprzęt latający Aeroklubu Białostockiego.

Zawody o Puchar Centralnej Europy Modeli Wodnosamolotów zostały objęte patronatem JM Rektora Politechniki Białostockiej, a pracownicy Wydziału Mechanicznego zostali powołani na sędziów technicznych konkursu. Na specjalnym stoisku Wydziału można było obejrzeć samolot udźwigowy, który w 2015 r. brał udział w międzynarodowym konkursie Air Cargo Challenge 2015 w Niemczech. Odbyły się też pokazy łazika marsjańskiego MAGMA 2, bezzałogowca Jantar oraz wyrzutni elektromagnetycznej, która służy do wyrzucania z kontrolowanym przyspieszeniem małych statków powietrznych.

 

 

 

 

Wydrukuj ten Post