Twórcy robota edukacyjnego Photon zdobyli nagrodę dla najlepszego polskiego startupa o globalnym potencjale. Młodzi inżynierowie związani z Politechniką Białostocką otrzymali statuetkę AULERY 2017.

Nagroda przyznawana jest corocznie. To jedno z najbardziej prestiżowych polskich wyróżnień dla młodych firm, działających w branży innowacyjnych technologii. Statuetki przyznaje jury złożone z praktyków i inwestorów branżowych. Dotychczas wyróżniono w konkursie m.in. serwisy Goldenline czy Jakdojade.

Photon to niewielki, wyposażony w sensory robot, który z pomocą aplikacji mobilnej uczy dzieci programowania i logicznego myślenia. Jego twórcami są absolwenci Politechniki Białostockiej, którzy na swoim koncie mają wiele sukcesów: w 2015 roku wygrali finały Imagine Cup Poland w kategorii World Citizenship, w tym samym roku zdobyli srebrny medal Grand Prix na targach Brussels Innova za innowacyjny wynalazek technologiczny oraz nagrodę specjalną Thailand Award for Best International Invention. Rok później zostali laureatami Podlaskiej Marki Konsumentów i odnieśli ogromny sukces na Kickstarterze – w ciągu zaledwie 5 tygodni zdobyli prawie 53 tysiące dolarów na budowę kolejnych robotów edukacyjnych. W roku 2017 prezydent Andrzej Duda zabrał Photona w podróż do Izraela.

 

 

Wydrukuj ten Post