Wystawy, zwiedzanie wydziału, konkursy, turnieje – to tylko część atrakcji przygotowanych z okazji Dni Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej. Studenci, pracownicy i goście Wydziału spotykali się na wspólnych imprezach od 15 do 18 maja.

W środę (17 maja) Wydział Architektury odwiedziły dzieci. Czym jest architektura i na czym polega praca projektanta tłumaczyła im dr inż. arch. Magdalena Sulima. Później mali uczestnicy zajęć malowali makiety, zamieniając białe bryły w swoje wymarzone domy, szkoły czy muzea. Jak podkreśla dr Sulima, takie spotkania to nie tylko dobra zabawa, ale też uwrażliwianie dzieci na estetykę otoczenia.

Najwięcej wydarzeń zaplanowano na czwartek (18 maja). Zaproszono uczniów szkół ponadgimnazjalnych, aby poznali Wydział Architektury, porozmawiali z jego pracownikami i studentami oraz obejrzeli wystawy studenckich prac. Licealiści wysłuchali także wykładu prodziekana WA dr. inż. Adama Jakimowicza oraz wzięli udział w warsztatach -wykonali własne miniaturowe meble i zmierzyli się w Marshmallow Challenge, konkursie na najwyższą wieżę z makaronu i słodkich pianek.

Po południu na kampusie przy ul. Oskara Sosnowskiego zorganizowane będą turnieje, konkursy i gry logiczne. Wszyscy będą mogli zrelaksować się w specjalnie przygotowanej strefie. Święto Wydziału zakończy fireshow.

 

Dni Wydziałów organizują Wydziałowe Rady Samorządu Studentów PB przy współpracy z różnymi partnerami.

 

W harmonogramie tegorocznych Dni Wydziałów Politechniki Białostockiej są jeszcze:

30 maja Dzień Wydziału Mechanicznego

31 maja Dzień Wydziału Elektrycznego

6 czerwca Dzień Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska

7 czerwca Wydział Zarządzania (termin zostanie wkrótce potwierdzony)

8 czerwca Dzień Wydziału Informatyki

 

Wydrukuj ten Post