Akademicki Związek Sportowy zachęca do sprawdzenia swojej kondycji fizycznej. W niedzielę, 21 maja w godz. 9:00 do 14:00, na stadionie Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędzie się Test Coopera.

Test Coopera to jedna z prób wysiłkowych, która pomoże określić formę, czyli stan fizyczny organizmu. Polega na bezustannym 12-minutowym biegu, truchtaniu lub marszu. Odległości są wyraźnie zaznaczone co 100 metrów. Kondycję fizyczną, w zależności od wieku i płci, określa się na podstawie pokonanego dystansu, a dokładna ocena odczytywana jest ze specjalnych tabel – mówi Andrzej Kukliński, trener sekcji lekkiej atletyki KU AZS PB, współorganizator Testu.

“Test Coopera dla wszystkich – Białystok” odbywa się w naszym mieście już po raz siódmy. W poprzedniej wiosennej edycji udział wzięło 238 osób, które łącznie przebiegły ponad 523 km. Najmłodszy uczestnik miał 3 lata, natomiast najstarszy 61. Podczas tego testu można biec, spacerować, podskakiwać. Ważne, by być w ciągłym ruchu przez 12 min.

Test odbędzie się w godz. 9:00 – 14:00 na bieżni stadionu BOSIR przy ul. 11 Listopada 28 w Białymstoku. Testy startują co 20 minut. Dla każdego uczestnika przygotowano numer startowy, dyplom za udział oraz butelkę wody. Udział w imprezie jest bezpłatny.

Organizatorzy przygotowali 200 pamiątkowych koszulek (gratis) dla 200 pierwszych uczestników biegu.

Więcej: testcoopera.pl/bialystok

Test Coopera

Wydrukuj ten Post