W środę rozpoczyna się Tegoroczna edycja Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Organizatorzy przygotowali ponad 400 wydarzeń, z tego blisko 80 odbędzie się na Politechnice Białostockiej.

Uroczysta Inauguracja Festiwalu odbędzie się w środę 17 maja o godz. 10:00 w Centrum Dydaktyczno-Naukowego Wydziału Nauko Zdrowiu. Zapraszamy do oglądania transmisji, którą prowadzić będzie PlatonTV Białystok: http://biaman.platontv.pl/?evnt=318-92

Co to jest inżynieria odwrotna? Czym się różni architektura od urbanistyki? Jak rozwijać swoje umiejętności przywódcze? Jakie informacje przekazują kody kreskowe? – to tylko wybrane zagadnienia, które zgłębić będzie można podczas spotkań z pracownikami i studentami największej uczelni technicznej w regionie. 23 i 24 maja (wtorek i środa) – to w kalendarium festiwalowym dni Politechniki Białostockiej. Zapraszamy zarówno całkiem młodych odkrywców nauki (nawet tych z przedszkola), jak i tych, którzy czas spędzony w szkolnej ławie mają dawno już za sobą.

Chcesz sprawdzić swoją wiedzę o przyrodzie? Weź udział w Kalamburach przyrodniczych lub w konkursie Co w lesie piszczy?. Jak działają światłowody, lasery czy kamera termowizyjna? Tego wszystkiego będzie można się dowiedzieć podczas prezentacji Fascynujące światło.

A poza tym będzie można odwiedzić nowoczesną bibliotekę PB, zobaczyć, jak działają telewizja i radio „od kuchni” (dzięki wizycie w PlatonTV i Radiu Akadera), wziąć udział w zajęciach sportowych (judo) czy obejrzeć prezentację o Chinach …w języku angielskim.

Przygotowaliśmy wykłady i prezentacje, konkursy i warsztaty – wszystko po to, byście mogli przekonać się, jak fascynującą przygodą może być badanie i poznawanie różnych procesów. Jestem z tych, którzy wierzą, że Nauka jest czymś bardzo pięknym – powiedziała Maria Skłodowska Curie. W tym roku przypada 150 rocznica urodzin tej wielkiej uczonej. I to Jej dokonania są inspiracją hasła tegorocznego Festiwalu: Raduj się Nauką!

Ale zanim odwiedzicie nas w laboratoriach i na salach wykładowych, spotkajcie się z nami w niedzielę 21 maja na Rynku Kościuszki w Białymstoku. To już tradycyjne wydarzenie – Dzień Akademicki, podczas którego na specjalnych stoiskach będą się prezentować uczelnie biorące udział w Festiwalu. Będzie można spotkać także przedstawicieli Politechniki Białostockiej, obejrzeć bolidy i inne pojazdy skonstruowane przez studentów Wydziału Mechanicznego oraz zapoznać się z wydrukiem 3D.

Zapraszamy!

(Inżynieria odwrotna, Wydział Mechaniczny 24.05, Kolorowe domy, Wydział Architektury 23.05, Skuteczny Lider, Wydział Zarządzania 23.05, Matematyka kodów kreskowych, Wydział Informatyki 24.05, Kalambury w przyrodnicze Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska 24.05, Konkurs Co w lesie piszczy? Zamiejscowy Wydział Leśny w Hajnówce 24.05, Fascynujące światło, Wydział Elektryczny 24.05).

Szczegółowe informacje o wydarzeniach: festiwal.umb.edu.pl/imprezy-pb

 


 

 

Wydrukuj ten Post