Adam Zdanowicz, Marek Antoniuk i Wojciech Nowicki – absolwenci Politechniki Białostockiej – zostali wyróżnieni w plebiscycie Gazety Wyborczej „Przystanek Młodzi”. Już po raz 10. Gazeta promuje działalność młodych ludzi, którzy w Białymstoku i na Podlasiu podejmują się interesujących inicjatyw kulturalnych, pracują na rzecz lokalnej społeczności, realizują się w sporcie, tańcu, pisaniu czy biznesie.

Po co jest „Przystanek Młodzi”? Bo jesteśmy z takich ludzi dumni, bo jesteśmy przekonani, że warto wspierać nie tylko „starych wyjadaczy”, ale i „świeżą krew”, która tętni w żyłach Podlasia. Chcemy, by o młodych było głośno, stąd nagrodą w plebiscycie jest właśnie kampania promocyjna w przestrzeni miasta, podczas której mogą reklamować swoje inicjatywy, twórczość czy marki – czytamy na stronie internetowej Gazety Wyborczej. W tym roku w plebiscycie nominowane zostały 24 osoby: artyści, innowatorzy, animatorzy, organizatorzy interesujących projektów i wydarzeń. Do ścisłego finału przeszło aż 15 reprezentantów bardzo różnych dziedzin. Laureatami „Przystanku Młodzi” nagrodzonymi Świadectwem Otwartego Umysłu oraz nagrodą główną, a więc promocją w przestrzeni miasta, zostali: Joanna Kozłowska, Magdalena Toczydłowska-Talarczyk i Adam Zdanowicz.

Adam Zdanowicz – designer rowerów szytych na miarę, absolwent Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska – został nagrodzony za szalone rowery, na których przemyca podlaskie wzornictwo i zachęcanie młodych Podlasian do podążania za pasją w biznesie. Marka wykreowana przez Adama – Mad Bicycles ma już swoich miłośników w Polsce i na świecie. W 2013 roku Adam zdobył pierwsze miejsce  w konkursie organizowanym przez Wydział Zarządzania PB i Kurier Poranny „Mój pomysł, mój biznes”, przedstawiając koncepcję firmy produkującej designerskie rowery na zamówienie. Na realizację swojego biznesplanu otrzymał nagrodę główną 10 tysięcy złotych oraz nagrodę Rektora Politechniki Białostockiej. Jeden z wyjątkowych rowerów przygotowany specjalnie dla Politechniki Białostockiej –  PB Techno Cruzer – trafił na aukcję charytatywną 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wśród finalistów nagrodzonych Świadectwem Otwartego Umysłu są Marek Antoniuk i Wojciech Nowicki.

Marek Antoniuk, absolwent Wydziału Informatyki, to twórca innowacyjnej platformy Rift Cat. Został doceniony za to, że różowe okulary zamienił na gogle i znalazł realny pomysł na wirtualną rzeczywistość, do tego szybciej i taniej, niż reszta świata. Jeszcze jako student Politechniki Białostockiej, ze swoją drużyną, wygrał polską edycję konkursu firmy Microsoft – Imagine Cup. Nagrodzony został ich projekt Phobos – system, który ma wspierać wirtualnie psychoterapeutów w leczeniu fobii, przenosi pacjenta do rzeczywistości, która wywołuje stres. Projekt w 2014 roku w konkursie „Mój Pomysł, Mój Biznes” zdobył nagrodę główną (50 tysięcy złotych) ufundowaną przez Marszałka Województwa Podlaskiego na założenie własnej firmy.

Wojciech Nowicki – absolwent Wydziału Mechanicznego –  zdobył brązowy medal Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w rzucie młotem. W plebiscycie został wyróżniony wraz ze swoją trenerką Malwiną Wojtulewicz-Sobierajską za duet na medal – nad niejednym zamachem pracowali wspólnie rozsławiając Białystok na świecie. Wojciech Nowicki otrzymał też tytuł “Złotego Absolwenta Politechniki Białostockiej”.

 

Plebiscyt „Przystanek Młodzi” rozstrzygnięty został 20 kwietnia.

Więcej informacji na temat plebiscytu na stronie bialystok.wyborcza.pl

 

 

 

 

Wydrukuj ten Post