Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju wystartowali w szóstej już edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy organizowanej przez Pracownię Badań, Analiz i Strategii Rozwoju Edukacji CKU w Białymstoku. Ostatni etap Olimpiady odbył się 31 marca.

Wyjazd na stypendium w ramach programu Erasmus+ jest wielką przygodą, mogącą mieć wpływ także na karierę zawodową – mówiła studentka Politechniki Białostockiej Aleksandra Seweryn. Zachęcała także do pracy w organizacji Erasmus Student Network, wspierającej studentów zagranicznych wyjeżdżających na „Erasmusa” do innych krajów.

W jaki sposób biuro karier wspiera studentów? Dlaczego warto wpisywać w CV pracę dorywczą, nawet niezwiązaną z kierunkiem studiów? Mówiła o tym Izabela Stankiewicz, kierownik Biura Karier Politechniki Białostockiej.

W prace Rady Naukowej Olimpiady włączyła się także dr inż. Barbara Sadowska-Buraczewska z Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska.

Finały odbył się na Wydziale Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku.

Patronaty honorowe nad Olimpiadą sprawują: Senat Rzeczypospolitej Polskiej, Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, Poseł do Parlamentu Europejskiego prof. Barbara Kudrycka, Uniwersytet w Białymstoku i Prezydent Miasta Białegostoku.

Wydrukuj ten Post