Przed nami wyjątkowa niedziela. 15 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 25. Akcję, już od pięciu lat wspiera Politechnika Białostocka. Podczas kolejnych finałów uczelnia przekazywała na aukcje WOŚP m.in. odrestaurowaną syrenę 105, motocykl typu chopper, a także wydrukowane w technice 3D statuetki trenera i piłkarzy Jagiellonii Białystok. W tym roku będzie to designerski rower – PB Techno Cruzer.

Przekazany dla WOŚP rower PB Techno Cruzer został zaprojektowany i zbudowany przez absolwenta Politechniki Białostockiej, Adama Zdanowicza. Pojazd wyróżnia się niestandardowym wyglądem, kolorystyką i geometrią ramy oraz trzybiegową piastą planetarną, którą można śmiało określić mianem rowerowej skrzyni biegów. Profil ramy wymusza wyprostowaną sylwetkę użytkownika, dzięki temu nawet najdłuższe przejażdżki będą przyjemnością. Rower wyposażony jest w koła 26” MAD Multispoke o 144 szprychach a wstrząsy amortyzują balonowe 3”opony oraz pikowane siodełko osadzone na 12. sprężynach. Oryginalny wygląd roweru dodatkowo podkreśla dzwonek typu Ding-Dong.

Przedstawiciele Politechniki Białostockiej i białostockiego sztabu WOŚP pokazali PB Techno-Cruzer na konferencji prasowej zorganizowanej 10 stycznia, tuż przed Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Spotkanie w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki było okazją do zaprezentowania naszego pojazdu.

To absolutnie nietypowy rower. Trochę jak amerykański chopper.– powiedział podczas wczorajszej konferencji prasowej Jurek Owsiak.

Rower można licytować na http://charytatywni.allegro.pl/designerski-rower-miejski-pb-technocruzer-i4049055.

W niedzielę na ulicach pojawi się 120 tysięcy wolontariuszy z puszkami WOŚP. Odbędą się aukcje charytatywne, koncerty, happeningi oraz tradycyjne „Światełko do nieba”. Fundacja WOŚP po raz kolejny będzie zbierać pieniądze dla oddziałów pediatrycznych i na opiekę seniorów. 25 lat temu był pomysł na jedno urządzenie, mieliśmy 200 wolontariuszy w Warszawie, 5 tys. w całej Polsce, wydrukowaliśmy 100 tys. serduszek. Dziś na każdy Finał drukujemy ok. 35 mln. i serduszek zawsze brakuje – mówił Owsiak odnosząc się do 25-letniej historii WOŚP.

W Białymstoku, podobnie jak w największych polskich miastach, o godzinie 20 rozbłyśnie tradycyjne “Światełko do nieba”. Wcześniej, na scenie na Rynku Kościuszki od godz. 12 zagrają zespoły muzyczne. Białostocki Sztab WOŚP, którym dowodzi w tym roku Michał Wieteska, przygotuje wiele atrakcji, wśród nich specjalny pociąg – wizytówka białostockiego Finału WOŚP, który tym razem przez groblę na Zalewie Siemianówka, dojedzie do Cisówki.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy powstała w 1993 roku. Co roku, na początku stycznia, organizuje wielką zbiórkę pieniędzy. Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom nowoczesny sprzęt medyczny. Politechnika Białostocka wspiera działania wolontariuszy od 2013 roku.

 

Zapraszamy do obejrzenia relacji z konferencji Fundacji WOŚP na platformie Platon TV.
 
 

Wydrukuj ten Post