Do wspólnego odkrywania tajemnic otaczającego świata zaprosiły Politechnika Białostocka i Park Naukowo-Technologiczny w Ełku. Dzisiaj (23 września) uczniowie ełckich szkół mogli sprawdzić, jak inżynierowie przywracają sprawność i czym są endoprotezy. Gimnazjaliści poznali drony, czyli roboty przyszłości. A uczniowie szkół podstawowych spotkali się z mistrzowskimi łazikami marsjańskimi skonstruowanymi przez studentów Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej. Dodatkową atrakcją była także kamera termowizyjna. To wszystko w ramach imprezy pod hasłem „Odkrywaj z Politechniką Białostocką”. Wspólne przedsięwzięcie Uczelni i Parku Naukowo-Technologicznego służyć ma promowaniu nauki i przedsiębiorczości. Takie cykliczne spotkania z naukowcami i studentami Politechniki Białostockiej odbywać się będą w Ełku przez kilka najbliższych miesięcy. Prezentować się będą wszystkie wydziały Politechniki Białostockiej.

Przed zajęciami dla licealistów, Rektor Politechniki Białostockiej prof. Lech Dzienis oraz Dyrektor Parku Naukowo-Technologicznego w Ełku Daniel Kulig podpisali porozumienie o współpracy.

To historyczny dzień. Rozpoczynamy cykliczne spotkania edukacyjne „Odkrywaj z Politechniką Białostocką”. Jako pierwszy prezentuje się Wydział Mechaniczny. Będziecie mogli zapoznać się z Politechniką Białostocką i dokonać właściwego wyboru – mówił do uczniów szkół ponadgimnazjalnych Dyrektor Daniel Kulig. Wybór szkoły, obok założenia rodziny, to najważniejsza decyzja w życiu. To powinna być decyzja świadoma. Cieszę się, że Politechnika Białostocka znalazła się w Ełku – dodawał przed podpisaniem umowy Rektor prof. Lech Dzienis.

W październiku uczniowie ełckich szkół spotkają się z Zamiejscowym Wydziałem Leśnym w Hajnówce.

Warto dodać, że w czerwcu Uczelnia prezentowała się w Parku w ramach popularnych „Wariacji z nauką”.

 

“Odkrywaj z Politechniką Białostocką” w Parku Naukowo-Technologicznym w Ełku, piątek 23 września, godz. 10:00

  1. „Bioinżynieria pomaga przywracać sprawność ruchową człowieka – czyli o endoprotezach stawów”- dr hab. inż. Szczepan Piszczatowski
  2. „Drony – latające roboty przyszłości” – mgr inż. Daniel Ołdziej
  3. „Mistrzowskie łaziki marsjańskie studentów Wydziału Mechanicznego” – dr hab. inż. Kazimierz Dzierżek
  4. „Termowizja” – dr inż. Adam Adamowicz

 

Wydrukuj ten Post