4 lipca Politechnika Białostocka i Bank Pekao S.A. podpisały umowę o współpracy dotyczącej Elektronicznej Legitymacji Studenckiej z funkcją płatniczą. Dzięki podjętej współpracy, już w najbliższym roku akademickim, studenci Politechniki Białostockiej będą mogli korzystać z wielu funkcji zapisanych na karcie. Elektroniczna Legitymacja Studencka oprócz funkcji związanych z działalnością uczelni, będzie mogła uzyskać dodatkową funkcjonalność (za zgodą i na życzenie studenta)  związaną z nowoczesnymi formami płatności elektronicznych. Po raz pierwszy, Elektroniczna Legitymacja Studencka Banku Pekao będzie dawała również możliwość zakodowania biletu komunikacji miejskiej.   

Legitymacja jest połączeniem niezbędnego dokumentu dającego możliwość weryfikacji uprawnień studenckich i karty miejskiej z nowoczesną formą płatności bezgotówkowej.  Elektroniczna Legitymacja Studencka będzie np. wykorzystywana przez studentów jako karta biblioteczna. Poza tym studenci będą mieli możliwość płacenia przy jej pomocy w internecie, zbliżeniowo na terenie Polski oraz wypłacania pieniędzy z bankomatów Banku.

Mam nadzieję, że to początek naszej współpracy. To będzie pierwsza karta wzbogacona o funkcję  korzystania z komunikacji miejskiej – mówił po podpisaniu umowy wiceprezes Zarządu Banku Grzegorz Piwowar.  To studenci ocenią i zweryfikują Elektroniczną Legitymację Studencką. Jedna karta może służyć do „otwierania kilku drzwi”- podsumował Rektor Politechniki Białostockiej prof. Lech Dzienis.

Wiceprezes Grzegorz Piwowar, wspólnie z Dyrektor Regionu Mazowieckiego Banku Pekao S.A. – Teodozją Modzelewską, po podpisaniu umowy oglądał projekty studentów Wydziału Mechanicznego: łaziki marsjańskie, pojazd na sprężone powietrze, bolidy, samoloty udźwigowe i drony.

 

 

Wydrukuj ten Post