Uczniowie i pedagodzy  Zespołu Szkół nr 6 im. Karola Brzostowskiego w Suwałkach uczestniczyli dziś (19 kwietnia) w uroczystości podpisania umowy o współpracy pomiędzy Szkołą a Politechniką Białostocką.

Dyrektor ZS nr 6 Joanna Woronko podkreśliła, że praktycznie już współpracuje z Politechniką, a podpisanie umowy jest jedynie sformalizowaniem wspólnych działań. Rektor Lech Dzienis zaznaczył, że umowa jest kontynuacją dotychczasowych działań uczelni mających na celu szeroką współpracę ze szkołami średnimi w regionie.

Podczas dzisiejszej wizyty w Suwałkach prezentował się Wydział Mechaniczny PB. Dr inż. Andrzej Borawski z Katedry Budowy i Eksploatacji Maszyn, przedstawił uczniom ofertę edukacyjną Wydziału oraz dotychczasowe sukcesy studentów. Uczniowie mieli okazję przyjrzeć się z bliska Hyperionowi, łazikowi skonstruowanemu na Politechnice Białostockiej.

Największym zainteresowaniem wśród młodzieży uczącej się w klasach o profilu technik pojazdów samochodowych, cieszyły się filmy pokazujące, jak na Wydziale Mechanicznym powstają bolidy. Już jutro zaprezentowany zostanie oficjalnie trzeci pojazd wyścigowy skonstruowany na Politechnice. Zespół naszej Uczelni z bolidem CMS-03 wystartuje w tym sezonie na torach wyścigowych w Anglii, Czechach, we  Włoszech oraz na Węgrzech.

 

Wydrukuj ten Post