Nagrodę Starosty Powiatu Wysokomazowieckiego oraz umowę o współpracy przywiozła dziś Politechnika Białostocka. Uczelnia prezentowała się na targach edukacyjnych w Wysokiem Mazowieckiem. Targi w Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Kazimierza Jagiellończyka zorganizowały Wieści Podlaskie w ramach projektu “Uczelnie w Powiecie”. Stoisko naszej uczelni zostało docenione przez organizatorów i samorządowców. Rektor prof. Lech Dzienis odebrał specjalny puchar z rąk Starosty  Bogdana Zielińskiego.

Na zakończenie targów podpisana została umowa o współpracy  pomiędzy Politechniką  Białostocką a LO im. Króla Kazimierza Jagiellończyka. Z taką inicjatywą wystąpił dyrektor szkoły Ryszard Łukasz Flanc, wskazując konkretne kierunki współpracy. Na propozycję pozytywnie odpowiedziały Wydziały: Mechaniczny, Informatyki oraz Budownictwa i Inżynierii Środowiska.

Podczas spotkania z uczniami dyrektor Ryszard Flanc podkreślał zalety uczestniczenia w zajęciach w pracowniach i laboratoriach Politechniki. Mówił o otwierających się możliwościach rozwoju w naukach technicznych i ścisłych. Rektor prof. Lech Dzienis  zapraszał do studiowania na Politechnice Białostockiej i zapewniał: Szczególną opieką otaczamy zdolnych uczniów. Skorzystajcie z tych możliwości i wybierajcie to co najlepsze.

Absolwentem Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Kazimierza Jagiellończyka jest prof. Jan Ryszard Dąbrowski kierujący Katedrą Inżynierii Materiałowej i Biomedycznej na Wydziale Mechanicznym. Jestem dumny, że ukończyłem to Liceum – mówił, wymieniając długą listę znanych absolwentów. Przekonywał jednocześnie do studiowania inżynierii biomedycznej.

W uroczystości uczestniczył także burmistrz Wysokiego Mazowieckiego Jarosław Siekierko.

Kolejne spotkanie uczniów z Wysokiego Mazowieckiego z Politechniką Białostocką już 21 marca – podczas Dnia Otwartego PB. Młodzież z Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Kazimierza Jagiellończyka „zacznie wiosnę na Politechnice Białostockiej”.

 

Wydrukuj ten Post