Ruszył PB SUD – Siemiatycki Uniwersytet Dziecięcy – wspólne przedsięwzięcie Politechniki Białostockiej i władz samorządowych Siemiatycz. Dziś (27 lutego) Rektor prof. Lech Dzienis i Burmistrz Siemiatycz Piotr Siniakowicz podpisali porozumienie o uruchomieniu pilotażowego programu PB SUD.

Nie byłoby tej inicjatywy gdyby nie burmistrz Siemiatycz: wcześniej przywiózł na Politechnikę Białostocką waszych dziadków (słuchaczy Uniwersytetu III Wieku), teraz  Was – zwracał się do uczniów siemiatyckich podstawówek prof. Lech Dzienis.  Wniosek z tego taki, że trzeba uczyć się całe życie. Wiedza rozwija, daje przyjemność i satysfakcję.

Burmistrz Piotr Siniakowicz opowiadał o zainteresowaniu, jakim cieszyła się rekrutacja do Siemiatyckiego Uniwersytetu Dziecięcego. Na 30 przygotowanych miejsc zgłosiło się 109 uczniów Szkół Podstawowych.  Warto podkreślić, że to samorząd Siemiatycz pokrywa koszty przyjazdu dzieci na zajęcia do Białegostoku.

Przed dzisiejszym wykładem inauguracyjnym  Prorektor ds. studenckich i dydaktyki dr hab. Grażyna Łaska, prof. PB wręczyła nowym studentom indeksy. W niezwykły sposób o niezwykłych liczbach Fibonacciego  opowiadały dr hab. Dorota Mozyrska i dr Ewa Girejko z Wydziału Informatyki. Kolejne zajęcia PB SUD już 12 marca – studenci odkrywać będą trzeci wymiar.

W programie oprócz spotkań z matematyką i wirtualną rzeczywistością, także inżynieria biomedyczna oraz wizyta w Radiu Akadera prowadzonym przez Uczelnię. Zajęcia prowadzić będą pracownicy Politechniki Białostockiej na terenie kampusu.

Siemiatycki Uniwersytet Dziecięcy korzysta z  doświadczeń wypracowanych przez 6 edycji cieszącego się ogromną popularnością Białostockiego Uniwersytetu Dziecięcego. Zajęcia trwać będą jeden semestr.  To projekt pilotażowy, mamy nadzieję, że Białostocki Uniwersytet Dziecięcy wkrótce przekształci się w Podlaski Uniwersytet Dziecięcy – podsumował spotkanie Rektor Politechniki Białostockiej prof. Lech Dzienis.

 

 

 

Wydrukuj ten Post