Umowę o współpracy z najlepszym w Białymstoku i w województwie podlaskim liceum (ranking Perspektyw 2015) podpisała dziś Politechnika Białostocka. I LO im. Adama Mickiewicza otrzymało w tym roku Złotą Tarczę – znak najwyższej jakości w plebiscycie Perspektyw. Obecnie szkoła znajduje się na 42. miejscu w kraju. Jej uczniowie zwyciężają i zdobywają finałowe laury w Polsce i zagranicą w olimpiadach informatycznych, matematycznych, chemicznych, biologicznych oraz wiedzy technicznej. Siłą I LO jest to, iż potrafi przyciągać najzdolniejszych uczniów – mówił dziś podczas Święta Szkoły dyrektor dr Robert Winnicki. Umowa z Politechniką Białostocką pozwoli im jeszcze bardziej rozwinąć skrzydła – dodawał.
Mamy ofertę współpracy w dziedzinach, w których I LO i Politechnika Białostocka osiągają sukcesy – zwracał się do uczniów i nauczycieli Rektor prof. Lech Dzienis. Studenci są dziś główną siłą, która zmienia oblicze naszej Uczeni. Naszą marką są nie tylko łaziki marsjańskie, ale i roboty tworzone przez studentów Wydziału Informatyki. Chcemy przyciągać najzdolniejszych z Was, stąd utworzenie programu Odkrywcy Diamentów – zachęcał do kształcenia na Politechnice Białostockiej prof. Dzienis.
We współpracę z I Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku w sposób szczególny zaangażowany jest Wydział Informatyki, który przygotował ofertę dla szkół pod hasłem WYKŁADY NIE OD PARADY (matematyka i informatyka). Uczniowie będą mieli możliwość uczestniczenia także w zajęciach laboratoryjnych prowadzonych na Uczelni przez pracowników naukowych. Nowością są tzw. Malinowe Warsztaty z wykorzystaniem Raspberry pi – minikomputerów do nauki programowania. W ramach podpisanej dziś umowy uczniowie I LO będą mogli uczestniczyć w spotkaniach kół naukowych Wydziału Informatyki. Obecnie, na tym Wydziale Politechniki Białostockiej działa 8 studenckich kół naukowych. Najlepsi uczniowie będą mogli dołączyć do drużyn, które będą startować w prestiżowym konkursie firmy Microsoft – Imagine Cup. W planach są także wspólne działania samorządów: uczniowskiego i studenckiego – poinformowała Prodziekan ds. Promocji i Współpracy dr Dorota Mozyrska.

Wydrukuj ten Post